Žydrės Gavelienės, kelionių agentūros ,,Estravel Vilnius“ generalinės direktorės, komentaras, reaguojant į Lietuvos Statistikos departamento paskelbtą išankstinę informaciją apie Lietuvos gyventojų keliones pirmąjį šių metų pusmetį:
,,Remiantis išankstiniais Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su 2008 m. pirmuoju pusmečiu, verslo kelionių sumažėjo 39, 2 proc. (http://www.balsas.lt/naujiena/311083/lietuvos-gyventojai-keliavo-maziau/rubrika:naujienos-verslas-ekonomika)
Komentaras:
Nors verslo kelionių mažėjimas ir pastebimas, tačiau taupymo, neatsisakant kelionių, potencialas dar neišnaudotas. Įmonės, kasmet planuojančios metinius verslo kelionių biudžetus, gali sutaupyti iki 20 proc. visų verslo kelionėms skiriamų kaštų. Tai – galimybė taupyti ne mažiau keliaujant, bet daugiau planuojant: juk lėktuvo bilietai, viešbučiai, užsakomi prieš keletą mėnesių iki kelionės datos, kainuoja kur kas pigiau nei tai darant likus vos keletui dienų iki išvykimo. Analogiškai brangsta ir posėdžių salių, automobilių nuoma, transportavimas. Nepaisant to, Lietuvoje verslo kelionių biudžetą kasmet planuoja tik 10 proc. visų Lietuvos įmonių.
Mano vertinimu, pasaulyje verslo kelionių ,,mažėjimo“ dugnas jau pasiektas, sektorius stabilizuojasi. Tai rodo ir prieš keletą dienų ,,Business Travel News“ paskelbtas tarptautinės audito kompanijos ,,Topaz“ š.m. liepos ir rugpjūčio mėn. atliktas tarptautinis tyrimas, kurio metu buvo apklausiama 260 dažnai verslo tikslais keliaujančių bendrovių. Tyrimo metu buvo siekiama išsiaiškinti bendrovių verslo kelionių planus 2010 metams. Rezultatai parodė, kad 2010 m. 49 proc. bendrovių verslo kelionėms suplanavo didesnes išlaidas nei 2009 m., o likusios bendrovės kaštus, skiriamus verslo kelionėms, paliko 2009 m. lygyje.