Pasak Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidento Andriaus Romanovskio, šiuo metu ieškinys dar nėra parengtas.
„Mes diskutuojame ir tikriausiai, jeigu bus kreipimasis į teismą, jis gali būti įvairiausių formų – (…) gali būti, kad paprasčiausiai kreipsimės į Seimo narius prašydami kreiptis į Konstitucinį Teismą“, – Eltai trečiadienį sakė jis.
Šiuo metu dėl kreipimosi į teismą svarsto Lietuvos advokatų taryba.
„Kalbame apie visą (mokesčių reformos – ELTA) paketą, jame yra daug skirtingų įstatymų, skirtingų prieštaravimų – nėra vien taip, kad advokatai kreiptųsi siaurai vien tik dėl savo klausimų, yra daug dalykų, kurie kelia abejonių dėl teisingumo, teisėtumo ir panašiai“, – teigė A. Romanovskis.
Anot jo, advokatų bendruomenė laikosi nuomonės, kad įstatymams prieštarauti gali skirtingų veiklų apmokestinimo suvienodinimas.
„Mano supratimu, pagal tai, kaip dabar vyksta dialogas, lieka argumentus pasitikrinti teisme“, – tikino A. Romanovskis.
Advokatų tarybos pirmininkas Mindaugas Kukaitis anksčiau yra sakęs, kad gyventojų pajamų mokesčio (GPM) pokyčiai gali pažeisti Konstituciją, nes pagrindinis šalies įstatymas užtikrina kiekvieno asmens teisę laisvai pasirinkti veiklą, o siūlomas skirtingų pajamų šaltinių suvienodinimas pažeistų šį principą.
Seimo sprendimu, visos metinės gyventojų gautos pajamos nuo 2026-ųjų bus sumuojamos ir apmokestinamos progresyviau – šalia jau egzistuojančių 20 ir 32 proc. tarifų įvedamas tarpinis 25 proc. apmokestinimas.
Tarifai bus taikomi trimis laipteliais – iki 36 vidutinių darbo užmokesčių (VDU, kitąmet – 82,9 tūkst. eurų) metinių pajamų (20 proc.), nuo 36 iki 60 VDU (25 proc.), nuo 60 VDU (kitąmet – daugiau nei 138,2 tūkst. eurų) dydžio pajamų (32 proc.)
Išlygos bus taikomos ūkininkams, į bendras pajamas bus sumuojama ir individuali veikla, kurią vykdo teisės srities darbuotojai – antstoliai, advokatai ir notarai.
Taip pat Seimas nusprendė pakeisti nekilnojamojo turto (NT) mokestį, pakelti pelno mokestį, įvesti naujus cukraus ir draudimo mokesčius, kurių pajamos bus skirtos gynybai.
Skaičiuojama, kad mokestiniai pakeitimai kitąmet atneštų apie 250 mln. eurų papildomų pajamų, 2027 m. – virš 600 mln. eurų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!