• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia suskubti vairuotojus, dar neatnaujinusius vaistinėlių savo automobiliuose, ir primena, kad jos privalo būti atnaujintos iki liepos 1 d.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia suskubti vairuotojus, dar neatnaujinusius vaistinėlių savo automobiliuose, ir primena, kad jos privalo būti atnaujintos iki liepos 1 d.

REKLAMA

Kaip skelbiama pranešime, įsigyti naujas vaistinėles privaloma tik tiems, kurie jas pirko iki 2019 metų sausio 1 d. ar neatsimena tikslios įsigijimo datos. Vairuotojams, kurių vaistinėlės buvo įsigytos po 2019 metų sausio 1 d., tereikia jas papildyti dviem turniketais.

Pastarąjį kartą reikalavimai vaistinėlėms buvo atnaujinami prieš 18 metų. Nuo to laiko pirmosios pagalbos teikimo principai pasikeitė, gaivinimo ir kraujo stabdymo funkcijoms šiandien skiriamas didesnis dėmesys.

Kiekviena minutė gali būti kritiškai svarbi sužeisto žmogaus sveikatai ar gyvybei, todėl, pasikonsultavusi su greitosios medicinos pagalbos atstovais ir įvertinusi jų siūlymus, kaip būtų galima padėti sunkiai sužeistiems žmonėms iki profesionalios pagalbos atvykimo, ministerija nusprendė papildyti pirmosios pagalbos vaistinėlių sudėtį.

REKLAMA
REKLAMA

Atnaujintus automobilių pirmosios pagalbos rinkinius papildė du turniketai, skirti arteriniam kraujavimui stabdyti, sterilūs spaudžiamieji tvarsčiai, vienkartinės medicininės pirštinės (4 vnt.), pirmosios pagalbos gaivinimo kaukės dirbtiniam kvėpavimui atlikti (2 vnt.) bei vienkartiniai šalčio maišeliai (2 vnt.).

REKLAMA

Atsižvelgiant į atnaujintą vaistinėlių sudėti, buvo papildytos ir pirmosios pagalbos kursų programos. Kursų dalyviai jau yra mokomi naudotis turniketais ir kitomis priemonėmis, kurios naujai atsirado pirmosios pagalbos vaistinėlėse.

Pirmosios pagalbos kursai yra privalomi norintiems įgyti teisę vairuoti. Teisę vairuoti jau turintys gyventojai atnaujinti pirmosios pagalbos žinias kviečiami visuomenės sveikatos biuruose. Jų kontaktus galima rasti ČIA.

Atmintinę, kurioje pateikiama informacija apie tai, kaip suteikti pirmąją pagalbą, ir kaip teisingai uždėti turniketus, galite rasti ČIA.

REKLAMA
REKLAMA

Įsigijus atnaujintą vaistinėlę, svarbu įsitikinti, kad visos joje esančios medicinos priemonės yra paženklintos privalomu atitikties ženklu CE, patvirtinančiu, kad priemonės gamintojas laikosi nustatytų saugos reikalavimų, atliko visas būtinas atitikties vertinimo procedūras ir užtikrina, kad jo pagaminta medicinos priemonė yra saugi, naudojant ją pagal paskirtį ir naudojimo instrukciją.

Norėdami įsitikinti, kad turniketai atitinka saugos reikalavimus, vartotojai turėtų atkreipti dėmesį į šiuos ženklinimus:

  • medicinos priemonės pakuotė ir pati medicinos priemonė turi būti paženklinta atitikties ženklu „CE“;
  • turi būti nurodyti medicinos priemonės gamintojo duomenys. Jei gamintojas įsisteigęs ne Europos Sąjungoje, turi būti nurodyti gamintojo įgaliotojo atstovo Europos Sąjungoje duomenys;

Medicinos priemonės etiketėje turi būti nurodytas:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
  • partijos numeris;
  • galiojimo data;
  • nuoroda (tekstu arba simboliu), kad medicinos priemonė yra vienkartinio naudojimo

Prie medicinos priemonės privalo būti pridėta lietuvių kalba parengta naudojimo instrukcija.

Medicinos priemonių atitikties vertinimo funkciją Lietuvoje atlieka Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VASPVT). Tarnyba periodiškai atlieka tikrinimus, ar Lietuvos rinkai tiekiamos medicinos priemonės atitinka teisės aktų reikalavimus. Patikrinimų metu renkama informacija iš gamintojų ir platintojų, taip pat iš šalių, kuriose yra registruotos medicinos priemonės, įgaliotų institucijų.

REKLAMA

Jeigu gyventojams kyla klausimų ar abejonių dėl įsigytų medicinos priemonių kokybės, jie gali kreiptis el. paštu [email protected].

„Milijonas vaistinėlių Ukrainai“

Vairuotojai sprendžia ir kitą dilemą – kur palikti savo seną tvarsliavą. Asociacija „Po mažą žingsnį“ tokių vairuotojų prašo dalyvauti pirmadienį prasidėjusioje pilietinėje akcijoje „Milijonas vaistinėlių Ukrainai“. Žmonės gali seno tipo vaistinėles palikti visose šalies savivaldybėse, seniūnijose ir „CIRCLE K“ degalinėse. 

„Kadangi vaistinėlėse nėra vaistų, yra tvarsliava, pasitarėme su Ukrainos ambasada ir su Lietuvos ambasada Ukrainoje, kad tai nėra blogai, o jiems tikrai tvarsliava negendanti yra reikalinga. Kai žuvo civiliai žmonės po paskutinių raketų, tai žuvo jauna mergina tik dėl to, kad nieko neturėjo šalia savęs, kad sutvarstytų ir padėtų“, – pasakoja asociacijos vadovė Oksana Paškevičienė.

REKLAMA

Vaistinėlių rinkimo akcija tęsis iki liepos 3 d. Tad iki to laiko visi šalies vairuotojai turi jas pasikeisti.

Tiems, kas nepasikeis vaistinėlių, policija bus griežta – baus be įspėjimo. Tiesa, bauda sieks vos 12 eurų.

„Terminas buvo atidėtas keletą kartų. Ir atsakingi vairuotojai tikrai turėjo laiko pasirūpinti“, – tikina kelių policijos atstovė Jorūnė Liutkienė. Policijos pareigūnas gali vairuotojo paprašyti parodyti vaistinėlę: peržiūrėti, ar joje be tvarsčių yra 2 privalomi turniketai, vienkartinė kaukė žmogui gaivinti, šaldymo maišeliai ir spaudžiamasis tvarstis.

Tiems, kas vaistinėles pirko iki 2019 m., teks pirkti visą naują, kas pirko po – teks papildyti vaistinėlę tik dviem turniketais.   

Eilinis konservatoriu pasipinigavimas. Neprivaloma dauguma saliu isvis vaistinele net technikine apziura atliekant.
O kaip su xakolais bus? Kurie jau metai, kap gastroliuoja? Tech apžiūrios jiems nereikia, o vaistineliu ir nereikia? Ką mūsų nevispročiu taryba mąsto?
Kažkas rado nišą pasipelnyti. Už šūdą dėžutėje mokėti 40 eur? Po metų reikės pasikeisti. Sakys paseno. Ukrainai reikės dovanoti. Sena vaistinėle į pečių. Arba tegu perka Ukrainai. Už 10eur atiduočiau sena. Į Ukrainą nuvežė vistiek parduos.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų