Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) uždraudė realizuoti konservantais užterštą džiovintų obuolių siuntą iš Kinijos.

REKLAMA

Vadovaudamasi informacija, gauta per Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistemą RASFF, VMVT pradėjo skubų tyrimą dėl nesaugių džiovintų obuolių iš Kinijos patekimo į rinką.

Pranešimą RASFF sistema išplatinusi Estijos atsakinga institucija informavo, kad Vilniaus bendrovė „Arimex“ įvežė ir Estijos rinkoje išplatino 104 kg džiovintų obuolių iš Kinijos, kuriuose tyrimais nustatytas didžiausią leistiną koncentraciją viršijantis konservantų sulfitų kiekis.

REKLAMA
REKLAMA

Atsižvelgdama į šią informaciją Vilniaus VMVT nedelsdama uždraudė Lietuvoje realizuoti tos pačios partijos džiovintus vaisius iš Kinijos.

Tyrimais nustatyta, kad sulfitų kiekis džiovintuose obuoliuose sudarė 1071 mg/kg, o tai beveik dvigubai viršija nustatytą didžiausią leistiną koncentraciją - 600 mg/kg, teigiama VMVT pranešime

Vilniaus VMVT įpareigojo bendrovę „Arimex“ susigrąžintus iš Estijos ir surinktus iš Lietuvos rinkos džiovintus vaisius saugiai sunaikinti arba išsiųsti iš Europos Bendrijos teritorijos.

Tyrimas dėl nesaugių maisto produktų pateikimo į rinką tęsiamas, teigiama VMVT pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų