• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bene pirmoji šalies bendrovė, prasidėjus karantinui ėmusi masiškai siūti daugkartines kaukes, dabar atleidžia 84 darbuotojus, rodo Užimtumo tarnybos duomenys apie grupės darbuotojų atleidimus.

Bene pirmoji šalies bendrovė, prasidėjus karantinui ėmusi masiškai siūti daugkartines kaukes, dabar atleidžia 84 darbuotojus, rodo Užimtumo tarnybos duomenys apie grupės darbuotojų atleidimus.

REKLAMA

Ši informacija paskelbta balandžio 24 d. nors dar dieną prieš tai pati bendrovė išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad tęsia gamybą ir dėl efektyvesnės veiklos išlaikys didžiąją dalį darbuotojų.

„Maždaug dešimtadaliui darbuotojų, kurie jau yra prastovose, bus pasiūlyta pakeisti veiklos pobūdį arba nutraukti darbo sutartis. Šie darbuotojai nepriklauso siuvimo padaliniui, kuris toliau dirba visu pajėgumu“, – ketvirtadienį pranešė „Utenos trikotažas“.

„Sodros“ duomenimis, bendrovė turi 776 darbuotojus. Vidutinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių – 1097,70 euro.

REKLAMA
REKLAMA

„Ilgalaikes perspektyvas vertiname teigiamai ir kol kas nesiimame prognozuoti šios krizės poveikio įmonės rezultatams, tačiau matome, kad per artimiausią pusmetį tekstilės rinkos atsigavimas yra mažai tikėtinas. Dalis mūsų klientų susiduria su mažėjančiomis pardavimų apimtimis, atšaukiamos svarbiausios tekstilės parodos, todėl su klientais tenka diskutuoti apie suplanuotų užsakymų atidėjimą bei atsiskaitymų už jau pagamintą produkciją sąlygas.

REKLAMA

Nedelsdami susitelkėme į efektyvumą, atsisakėme visų nebūtinų išlaidų, pertvarkėme veiklos procesus, todėl pavyks išsaugoti maksimalų šiomis aplinkybėmis darbuotojų skaičių ir užtikrinti ilgalaikį veiklos tvarumą“, – pranešime cituotas „Utenos trikotažo“ generalinis direktorius Petras Jašinskas.      Pasak pranešimo, 84 darbuotojų buvo prastovoje. Kas ketvirtas iš prastovoje esančių priklausė įmonės administracijai.

„Utenos trikotažo“ profesinės sąjungos pirmininkė Vilija Bierontienė pranešime teigia, kad paskelbus prastovą, dalis darbuotojų iškart nusprendė nutraukti darbo sutartis.

REKLAMA
REKLAMA

Likusiems prastovoje darbuotojams bendrovė esą siūlys alternatyvius sprendimus – likti prastovoje, pagal galimybes ir kompetencijas pakeisti darbo vietą ir užimti kitas pareigas arba nutraukti darbo sutartį šalių susitarimu.

„Su prastovoje esančiais darbuotojais kalbamės ir kalbėsimės, ieškosime kompromisų. Dalis jų jau yra pensinio amžiaus, todėl šiaip ar taip jau svarstė apie galimybę išeiti, daliai bus pasiūlytos kitos pozicijos. Kiti jau dabar turi naujų karjeros planų, tad renkasi nutraukti darbo sutartis, likusieji – lieka pilnoje prastovoje“, – pranešime cituojama V. Bierontienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų