• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Toks už­ra­šas jau me­tus „puo­šia“ Šiau­lių uni­ver­si­te­to sie­ną. Kaž­kas pa­juo­ka­vo, bet min­tis – ver­čian­ti su­si­mąs­ty­ti: ar tik­rai nau­jai iš­kep­ti stu­den­tai kar­tu su dip­lo­mu gau­na ir bū­si­mo be­dar­bio sta­tu­są?

REKLAMA
REKLAMA

Šimtai ab­sol­ven­tų ieško darbo

Kas­met Lie­tu­vos aukš­tą­sias mo­kyk­las pa­lie­ka dau­giau nei 300 tūks­tan­čių dip­lo­muo­tų ab­sol­ven­tų. Vien Šiau­lių te­ri­to­ri­nės dar­bo bir­žos ta­len­tų ban­ke (aukš­tos kva­li­fi­ka­ci­jos spe­cia­lis­tų duo­me­nų ba­zė­je) dar­bo ieš­ko 113 jau­nuo­lių, iš ku­rių be­veik pu­sė dar­bo ieš­ko vi­so­je Lie­tu­vo­je.

REKLAMA

Anot Šiau­lių te­ri­to­ri­nės dar­bo bir­žos pa­slau­gų darb­da­viams po­sky­rio ve­dė­jos Ja­ni­nos Šiau­lie­nės, dar­bo bir­žo­je po­kal­bio die­ną bu­vo už­si­re­gist­ra­vę 319 ab­sol­ven­tų. Ly­gi­nant su praė­ju­siais me­tais jų skai­čius yra su­ma­žė­jęs. Iš 2011 me­tų lai­dos ab­sol­ven­tų 394 ra­do pa­sto­vų dar­bą nau­do­da­mie­si dar­bo bir­žos pa­slau­go­mis.

REKLAMA
REKLAMA

Pa­žy­mė­ti­na ir tai, jog ab­sol­ven­tas, ne­tu­rin­tis jo­kios dar­bo pa­tir­ties, ne­ga­li gau­ti so­cia­li­nės iš­mo­kos. „Jei as­muo nė­ra dir­bęs, ne­dar­bo so­cia­li­nio drau­di­mo iš­mo­kos dar­bo bir­žo­je ab­sol­ven­tams nė­ra mo­ka­mos“, – pa­brė­žia J. Šiau­lie­nė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

80 pa­siū­ly­mų – ap­tar­na­vi­mo sfe­ro­je

„Šiuo me­tu Dar­bo bir­žo­je yra re­gist­ruo­ta dar­bo pa­siū­ly­mų bu­hal­te­riams, ad­mi­nist­ra­to­riams, par­da­vi­mo va­dy­bi­nin­kams, mu­zi­kos mo­ky­to­jams, pa­da­vė­jams, vi­rė­jams. Jei ab­sol­ven­tas yra ak­ty­vus, mo­ty­vuo­tas ir no­rin­tis dirb­ti, jis ga­li kreip­tis į šiuo me­tu esa­mas re­gist­ruo­tas dar­bo vie­tas“, – aiš­ki­no J. Šiau­lie­nė.

REKLAMA

Iš 420 lais­vų dar­bo vie­tų Šiau­lių mies­te dau­giau­sia siū­lo­mų dar­bų bu­vo ap­tar­na­vi­mo sfe­ro­je. Lie­tu­vos dar­bo bir­žos tink­la­la­py­je 20 iš 100 mies­te pa­teik­tų pa­siū­ly­mų rei­ka­lau­jama aukš­to­jo iš­si­la­vi­ni­mo. Aki­vaiz­du, jog su­si­ras­ti dar­bą tu­rint pro­fe­si­nį iš­si­la­vi­ni­mą kur kas leng­viau nei pa­gal iš­si­la­vi­ni­mą, įgy­tą uni­ver­si­te­te ar ko­le­gi­jo­je.

REKLAMA

Ab­sol­ven­tų per­tek­lių dar­bo rin­ko­je ro­do ir at­ly­gio dy­dis. Siū­lo­mo dar­bo skel­bi­muo­se ma­ty­ti, jog vieš­bu­čio ad­mi­nist­ra­to­riaus va­lan­di­nis dar­bo at­ly­gis yra be­veik 2 li­tais ma­žes­nis už grei­to­jo mais­to už­kan­di­nės dar­buo­to­jo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ti­ki­si ras­ti dar­bą pa­gal iš­si­la­vi­ni­mą

Šiau­lių uni­ver­si­te­te kū­no kul­tū­ros ir spor­to edu­ko­lo­gi­ją stu­di­ja­vu­si In­ga Ga­li­šans­kai­tė džiau­gia­si, jog su­si­klos­čiu­sios ga­li­my­bės lei­do mer­gi­nai su­si­ras­ti pu­sės eta­to dar­bą: „Šiuo me­tu dir­bu tre­ne­re pu­se eta­to Ku­tiš­kių dau­gia­funk­cia­me cent­re. Kai tik įsi­stei­gė cent­ras, ieš­ko­jo, kas ga­lė­tų dirb­ti spor­to sri­ty­je. Aš tuo me­tu mo­kiau­si bū­tent to­kią spe­cia­ly­bę“.

REKLAMA

Mer­gi­na ke­ti­na to­liau stu­di­juo­ti ir sa­ko, jog Lie­tu­va nė­ra per­spek­ty­vi stu­di­jas ką tik bai­gu­siam jau­ni­mui, nes tik da­liai bai­gu­sių­jų yra ga­li­my­bė su­si­ras­ti dar­bą pa­gal pro­fe­si­ją. Mer­gi­na ne­sle­pia, jog mė­gstamą dar­bą ga­lima susi­ras­ti tik dėl pa­žin­čių, su­si­klos­čiu­sių ap­lin­ky­bių ir bū­do sa­vy­bių.

REKLAMA

Šie­met Šiau­lių uni­ver­si­te­te bai­gu­si edu­ko­lo­gi­jos stu­di­jas Jus­ti­na Be­co­ny­tė ke­ti­na įgy­ti ir ma­gist­ro laips­nį, to­dėl dar­bo kol kas neieš­ko­jo. Ji ke­ti­na pa­dir­bė­ti už­sie­ny­je, nes se­zo­ni­nis dar­bas sve­tur pel­nin­ges­nis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aud­ra Pet­ru­la­vy­čiū­tė, šie­met bai­gu­si eko­no­mi­ką ŠU, ma­no, jog vi­sa švie­ti­mo sis­te­ma funk­cio­nuo­ja ne­tin­ka­mai.

„Daug stu­den­tų ne­pag­rįs­tai prii­ma­ma į to­kias spe­cia­ly­bes kaip eko­no­mi­ka, va­dy­ba, ku­rios jau ir taip per­pil­dy­tos. Uni­ver­si­te­tai ne­tu­ri są­ry­šio su tuo, kas de­da­si dar­bo rin­ko­je“, – sa­ko Aud­ra. Dip­lo­muo­ta eko­no­mis­tė sa­ko, jog eko­no­mis­tų daug, to­dėl konkuruoti dar­bo rin­ko­je vis su­dė­tin­giau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų