REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos valstybinė dujų perdavimo sistemos operatorė UGTSU atmeta Rusijos koncerno „Gazprom“ kaltinimus, esą dalis tranzitu į Moldovą pumpuojamų gamtinių dujų rusiškos lieka Ukrainoje.

Ukrainos valstybinė dujų perdavimo sistemos operatorė UGTSU atmeta Rusijos koncerno „Gazprom“ kaltinimus, esą dalis tranzitu į Moldovą pumpuojamų gamtinių dujų rusiškos lieka Ukrainoje.

REKLAMA

UGTSU pranešime spaudai pabrėžiama, jog dujų kiekiai, iš Rusijos priimami Sudžos apskaitos punkte tolesniam tiekimui Moldovos vartotojams, visa apimtimi pristatomi į apskaitos punktus Ukrainos ir Moldovos pasienyje, ir tai patvirtina visi būtini dokumentai, pasirašyti su susijusiais operatoriais, tarp kurių yra ir pats „Gazprom“.

„Tai ne pirmas kartas, kai Rusija naudoja dujas kaip politinio spaudimo priemonę. Tai grubus manipuliavimas faktais, siekiant pateisinti savo ketinimus dar labiau apriboti dujų tiekimą į Europos šalis“, – pranešime cituojama UGTSU bendradarbiavimo su valstybinėmis institucijomis ir tarptautinėmis organizacijomis direktorė Olga Belkova.

Ukrainos įmonė daro prielaidą, kad šios „Gazprom“ pretenzijos gali būti siejamos su dujų tiekimu iš Moldovos į Ukrainą pagal virtualią reversinę schemą, kuri laikoma vienas pažangiausių Europos dujų rinkos metodų, pradžia. Rugsėjo pradžioje Moldova adaptavo virtualų reversą dujotiekių jungčių su Ukraina taškuose, o nuo rugsėjo pabaigos ši schema pradėjo veikti.

REKLAMA
REKLAMA

„Gazprom“ antradienį pareiškė, kad Ukraina pasilieka dalį gamtinių dujų tranzito į Moldovą ir pagrasino apriboti tiekimą per dabar pagrindinį rusiškų dujų eksporto koridorių į Europą. 

REKLAMA

„Tiekiamas dujų kiekis (...) tranzitui į Moldovą per Ukrainą yra didesnis už kiekį, perduodamą Ukrainos pasienyje su Moldova“, – teigta Rusijos dujų monopolininko pranešime. 

„Gazprom“ nurodė, kad Ukraina neva neperpumpavo į Moldovą 52,52 mln. kubinių metrų dujų.

„Jei Moldovai skirto tranzito per Ukrainą disbalansas išliks, lapkričio 28-ąją nuo 10 valandos bus pradėtas mažinti dujų tiekimas per pagrindinį tranzito į Europą mazgą“, – perspėjo visą rusiškų dujų eksportą vamzdynais kontroliuotis koncernas.

REKLAMA
REKLAMA

Šias „Gazprom“ pretenzijas trečiadienį atmetė ir Moldovos vyriausybė, paaiškinama, jog Moldova kaupia dujų atsargas Ukrainoje saugyklose.

„Gazprom“ įprastu mums tapusiu nedraugišku stiliumi grasina dar labiau sumažinti dujų tiekimą. Ukraina ir Moldova kaltinamos tuo, ko iš tikrųjų nėra. Kad būtų aiškiau – visos į Moldovą tiekiamos dujos pasiekia mūsų šalį. (...). „Gazprom“ minimas dujų kiekis yra mūsų atsargos, kurias mes laikome Ukrainoje“, – trečiadienį savo „Telegram“ kanale parašė Moldovos vicepremjeras, infrastruktūros ir regioninės plėtros ministras Andrejus Spynu.

Jis pridūrė, jog Moldovos atsargos Ukrainos požeminėse dujų saugyklos jau pasiekė 200 mln. kubinių metrų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų