Tyrimas atskleidė, kad Suši populiarumas atnešė į juodąją tunų rinką milijardus dolerių, kuomet vyriausybės bendradarbiauja su pramonės šakos atstovais nesibaimindami dėl šios žuvų rūšies išlikimo, rašoma psyorg.com.
Septynis mėnesius trukęs tyrimas parodė, kad žvejai sąmoningai pažeidinėdavo oficialias leistinas normas, kad galėtų aprūpinti pelningą tunų rinką, kurioje dominuoja Japonija.
Tyrimo metu buvo stebimos 10 valstybių, tačiau konkretūs pažeidimai buvo aptikti Prancūzijoje, kur šalies Žemės ūkio ir žuvininkystės ministerija bendromis pajėgomis su tunų verslo atstovais klastojo pagautų žuvų kiekį.
Žurnalistų teigimu Rytų Atlanto vandenyno mėlynųjų tunų juodosios rinkos vertė nuo 1998 iki 2007 metų siekė mažiausiai 4 mlrd. JAV dolerių. Pasaulinis susirūpinimas dėl pagaunamo tunų kiekio prasidėjo 2007 metais, kuomet Prancūzija teigė pagavusi beveik 10 tūkst. tonų tuno, dvigubai daugiau nei leistina norma, kurią nustatė Atlanto vandenyno tunų išsaugojimo komisija.
Šios komisijos duomenys rodo, kad Rytų Atlanto vandenyno mėlynųjų tunų nerštas per paskutinius keturis dešimtmečius sumažėjo beveik 75 proc. Didžiausias nuosmukis buvo užfiksuotas 1997-2007 metų laikotarpyje.
Ekonomika.lt