• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


Lietuvos metrologijos inspekcija rugsėjo pradžioje visoje respublikoje surengė planinį reidą – tikrino taksi paslaugas teikiančių įmonių automobiliuose naudojamus taksometrus. Beveik trečdalyje patikrintų įmonių nustatyta, kad šie neatitiko teisinės metrologijos reikalavimų – nebuvo apsaugoti nuo rodmenų klastojimo.

REKLAMA
REKLAMA


Inspektoriai, patikrinę 82-jų įmonių taksi automobiliuose įrengtus taksometrus, nustatė, kad 24-ose įmonėse jie neatitinka teisinės metrologijos reikalavimų: privalomosiomis metrologinės patikros plombomis neužplombuotas taksometro blokas, bloko ir spidometro sujungimo grandinė, dekoratyvinės panelės tvirtinimo varžtai, plombos nutrauktos ar pažeistos.

REKLAMA


Matavimo priemonė turi būti užplombuota arba ant jos pritvirtintas patikros žymuo taip, kad nebūtų galima daryti įtakos matavimo priemonės rodmenims, nepažeidus plombų arba patikros žymenų.


Rasta įrengtų papildomų jungiklių arba atvejų, kai taksometras sujungtas su automobilio įranga dviem laidais, šie padalinti į dvi dalis ir įrengtos dvi jungtys, iš kurių viena užplombuota, o kita – ne. Pažeisti Lietuvos Respublikos metrologijos įstatymo reikalavimai, nes matavimo priemonės – taksometrai neapsaugoti nuo rodmenų klastojimo. Pažeidėjams paskirtos baudos.

REKLAMA
REKLAMA


Anot Lietuvos metrologijos inspekcijos viršininko Algirdo Skripėtos, taksometrai yra viena iš matavimo priemonių, kurias naudojant taikomi Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2004/22/EB, kurios nuostatos perkeltos į Matavimo priemonių techninį reglamentą, reikalavimai.


Bendrasis esminis šios direktyvos reikalavimas dėl sąžiningo naudojimo turi būti įvykdomas taip, kad būtų apsaugoti vartotojo, vairuotojo, vairuotojo darbdavio ir mokesčius renkančios institucijos interesai. Todėl Taksometrų bendrojoje patikros metodikoje yra pateikti specialūs reikalavimai, draudžiantys taksi automobiliuose naudoti neplombuotus taksometrus bei kitas jų jungtis su važiuokle.


„Pažeidimų pobūdis rodo, kad galėjo būti klastojami taksometrų rodmenys, slepiamos gautos pajamos, nesumokami mokesčiai valstybei – šiuos įmonės moka nuo gautų pajamų. Nesuprantamas ir įmonių vadovų neatsakingas požiūris į nustatytus pažeidimus, esą automobilių taksometrų plombos pažeidžiamos dėl dažnai besikeičiančių keleivių vežimo tarifų. Todėl ateityje šios įmonės bus tikrinamos pakartotinai“, – teigė Inspekcijos viršininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų