„Manau, vidurkis bus 2016 m. Kada tiksliai, pirmieji mėnesiai bus eksperimentiniai, bandomieji, pažiūrėsim. Technikai prisiderins prie darbo, o po to žiūrėsim, kadangi Švedijoje kaina yra mažesnė. Tikimės, kad čia jau bus žmonėms, o didmeninė [kaina] galėtų būti iki 15 proc. didžiosioms gamykloms“, - laidoje „Dienos klausimas“ kalbėjo R. Masiulis.
Energetikos ministerijos puslapyje rašoma, jog Iki 2015 m. pabaigos Lietuva įgyvendina strateginį elektros energetikos projektą – tiesia elektros jungtį su Švedija „NordBalt“.
Ši jungtis yra būtina sąlyga sukurti bendrą Baltijos valstybių ir Skandinavijos elektros rinką. Būsimasis elektros tiltas Lietuvai sudarys sąlygas pirkti elektros energiją iš hidroresursais turtingų Šiaurės Europos šalių. Į Lietuvą šią savaitę atvyksta Švedijos Karalius Gustavas su Karaliene Silvija. Netrukus bus baigtas tiesti kabelis į Švediją ir Lenkiją. Paklaustas, ką Lietuva ketina daryti su atomine elektrine, energetikos ministras teigė, kad ties projektu vis dar dirbama, bet dirba ne tik Lietuva.
„Su atomine klausimas yra regioninis. Kaip jau ir minėjau anksčiau, mums reikia bendradarbiauti tiek su latviais, tiek su estais. Tas klausimas juda lėtai. Pats projektas yra tobulinamas, projekto komanda dirba, kaštai sumažinti paties projekto, bet jo visa paslaptis yra, kad mes ne vieni jį darome. <...> Visos šalys žiūri, kaip atominė įsipaišo į jų energetinės gamybos paveikslą, svarsto, persvarsto. Pats projektas yra didelis, yra didelis sprendimas“, - kalbėjo ministras.