Lietuvos apeliacinis teismas kovo 31 dieną priėmė nagrinėti Gintaro ir Eglės Marcinkevičių prašymą pripažinti, kad bendrovių „Maxima grupė“ ir „Franmax“ ieškinys turi būti nagrinėjamas Baltarusijos, o ne Lietuvos teismuose.
„Maximos grupės“ ir „Franmax“ ieškinį nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas (VAT) 2015 metų gruodžio 5 dieną Gintaro ir Eglės Marcinkevičių prašymą atmetė, o vėliau atsisakė priimti jų skundą - anot teismo, prašymas dėl bylos teismingumo buvo atmestas teisėjo rezoliucija, o pagal Civilinio proceso kodeksą ji nėra skundžiama.
Apeliacinis teismas pastarąjį VAT sprendimą panaikino ir nutarė, kad skundas yra priimtas ir bus nagrinėjamas apeliacine tvarka. Anot teismo, sprendžiamas ne nacionalinio teismingumo, o tarptautinės jurisdikcijos klausimas, todėl Civilinio proceso kodeksas turėtų būti aiškinimas plačiau.
„Teismo procesinio sprendimo, kuriuo sprendžiamas ginčas dėl tarptautinės jurisdikcijos, turėtų būti tikrinamas instancine tvarka, kadangi tokiu būdu išsprendžiamas klausimas, ar nėra užkertamas kelias bylos nagrinėjimui Baltarusijos teismuose pagal valstybių pasirašytos dvišalės teisinės pagalbos sutarties nuostatas (...) Teismas užsienio elementą turinčioje byloje pirmiausia turi išspręsti, ar jis yra kompetentingas nagrinėti konkrečią bylą“, - rašoma Apeliacinio teismo nutartyje.
„Maxima grupė“ ir „Franmax“ kaltina Marcinkevičius ir jų Baltarusijoje įsteigtą prekybos tinklą „Mart Inn“ neteisėtu „Maxima“ tinklo koncepcijos pasisavinimu ir verslo plėtros planų Baltarusijoje sužlugdymu. Teigiama, kad M. ir G. Marcinkevičiai, anksčiau užėmę aukštas pareigas su „Maxima“ susijusiose bendrovėse, galbūt neteisėtai pasisavino informaciją apie prekybos tinklo koncepciją, kitą intelektinę nuosavybę ir įvarius duomenis, kurie buvo panaudoti kuriant ir plėtojant parduotuvių tinklą „Mart Inn“.
„Maximos grupė“ prašo iš Marcinkevičių ir bendrovės „Mart Inn Food“ solidariai priteisti 242 mln. eurų, o „Franmax“ - 45,3 mln. eurų.