Seimui pakeitus įstatymą, daugelis mokės mažiau pajamų mokesčio ir į rankas gaus daugiau pinigų papildyta 11:00 val.

Antradienį Seimas galutinai priėmė įstatymo pataisas, kurioms įsigaliojus daugeliui darbuotojų padidės į rankas gaunama alga. Tiesa, dėl to valstybės biudžetas neteks dalies pajamų, o tinkamam numatytų išlaidų finansavimui teks skolintis pinigų. Šias skolas teks grąžinti visiems mokesčių mokėtojams.

Už įstatymo pataisas balsavo 110 Seimo narių, vienas buvo prieš ir vienas susilaikė.

Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisomis planuojama keisti neapmokestinamų pajamų dydis (NPD). Kuo jis didesnis, tuo darbuotojui reikia mokėti mažiau GPM, tad jam lieka daugiau pinigų.

Prieš kurį laiką prezidentas Gitanas Nausėda siūlė ne tik didinti NPD, bet ir mažinti patį mokesčio tarifą (tokiu atveju atlyginimų padidėjimą pajustų ir uždirbantys daugiau). Tačiau Vyriausybė ir Seimo biudžeto ir finansų komitetas, po grupės parlamentarų pateiktų pasiūlymų svarstė tik NPD mažinimą.

Tiesa, pastarajame posėdyje dalis parlamentarų dar kartą siekė grįžti prie prezidento pasiūlymo. Kiti siūlė NPD didinti tik tiems, kas uždirba iki 1,5 vidutinio darbo užmokesčio. Opozicijos atstovai taip pat atkreipė dėmesį, kad šį mokestį taip pat reikėtų peržiūrėti valstybės biudžetą.

Šiuo metu NPD yra 350 eurų. Pagal įstatyme įtvirtintą formulę juo gali pasinaudoti darbuotojai, kurių mėnesinės pajamos neviršija 2666 eurų neatskaičius mokesčių. Tai būtų apie 1613 eurų į rankas.

Pagal naujas pataisas NPD būtų didinamas iki 400 eurų ir juo pasinaudoti galėtų uždirbantys ne daugiau kaip 2712 eurų ant popieriaus arba 1640 eurų į rankas.

Didžiausią naudą dėl keičiamo NPD turi tie darbuotojai, kurių algos mažiausios.

Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija skaičiuoja, kad uždirbantiems minimalią mėnesinę algą, t.y. 607 eurus neatskaičius mokesčių, dėl priimamų pataisų papildomai gaus 10 eurų per mėnesį arba 120 eurų per metus.

Uždirbantis vidutinį apie 1300 eurų atlyginimą dėl pataisų papildomai gaus 7,23 euro per mėnesį arba 86,74 euro per metus.

Prašyti perskaičiuoti nuo metų pradžios mokėtą mokestį ir sumokėti darbuotojas galės darbdavio arba Valstybinės mokesčių inspekcijos, kai 2021 m. deklaruosime šiemetines pajamas.

Kaip paaiškino Finansų ministerija, projekte siūloma nustatyti, kad didesnį NPD darbdavys gyventojo prašymu taikytų nuo šių metų liepos 1 dienos, o už laikotarpį nuo 2020 metų sausio mėnesio iki liepos nepritaikytas didesnis NPD būtų pritaikomas: arba darbdavio ir darbuotojo susitarimu per šiuos metus, išskaičiuojant (perskaičiuojant) pajamų mokestį už likusius šių metų mėnesius, arba 2021 metais gyventojui teikiant metinę pajamų mokesčio deklaraciją už 2020 metus ir grąžinant susidariusią permoką.

REKLAMA

Paprastai tariant, jei darbuotojui ir darbdaviui pavyks susitarti permoką būtų galima susigrąžinti dar šiemet.

Seimo priimtą įstatymą dar turės pasirašyti prezidentas.

Išankstiniais Finansų ministerijos duomenimis, 2020 metų sausio – gegužės mėnesių valstybės biudžetas ir savivaldybių biudžetai pajamų gavo 6,8 proc. (285,6 mln. eurų) mažiau nei 2019 metų tuo pačiu laikotarpiu.

Planuotos bendros minėtų biudžetų 2020 metų pirmų penkių mėnesių pajamos – 4,5 mlrd. eurų, faktinės – 3,9 mlrd. eurų, t.y., gauta 12,9 proc. (581,3 mln. eurų) mažiau nei planuota. Norint įgyvendinti visus įsipareigojimus, teks valstybės vardu teks skolintis papildomai.


Rašyti komentarą...
a
artedange
2020-06-23 11:12:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
kas gauna minimumą, tai gaus papildomus 10 eurų. Paskaičiuokime, ką galima už tuos 10 eurų nupirkti, tai norisi verkti. Bet kokiu atveju tai geriau, nei, kad atimtų :(
Atsakyti
-3

A
ASTA
2020-06-23 12:00:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Butinai nusipirk-neprigaminsi daugiau debilų.
Atsakyti
-2

n
na
2020-06-23 13:17:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
aciu ir uz tai :)
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų