Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalto vandens tiekimo įmonėms 1,6 mln. litų sąnaudų nepripažintos pagrįstomis. Tiekėjams nustatytos mažesnės vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainos nei jie pageidavo.

REKLAMA

„Raseinių vandenims“ nustatytos 10 proc. mažesnės nei teiktos kainos

Bendrovė „Raseinių vandenys“ 2010 metų sausio 7-ąją pateikė Valstybinei kainų ir energetikos reguliavimo komisijai prašymą derinti apie 28 proc. didesnes, palyginti su galiojančiomis, vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainas.

Komisija, išanalizavusi „Raseinių vandenų“ 2010–2013 metų veiklos programą, pritarė iš dalies Europos Sąjungos (ES) fondų finansuojamų projektų įgyvendinimui reikalingų investicinių lėšų poreikiui.

Įmonė investicijoms turėtų pasinaudoti beveik 12 mln. litų ES struktūrinių fondų parama ir skirti 4 mln. litų nuosavų lėšų. Šias lėšas „Raseinių vandenys“ naudos Raseinių miesto ir aplinkinių miestelių vandentiekio bei nuotekų tinklų plėtrai (planuojama nutiesti apie 20 km), kad būtų užtikrintas kuo didesnis gyventojų prieinamumas gauti centralizuotas vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Komisija, atlikusi bendrovės „Raseinių vandenys“ finansinių ir ekonominių duomenų analizę, nepripažino pagrįstomis daugiau nei 0,5 mln. litų sąnaudų – tų, kurios buvo suplanuotos laikyti kaip rezervas, taip pat sumažino darbo užmokesčio fondą ir turto nusidėvėjimo sąnaudas.

Įvertinusi bendras ekonomines ir darbo rinkos tendencijas, Komisija suderino 10 proc. mažesnes vandens tiekimo bei nuotekų tvarkymo paslaugų kainas, palyginus su „Raseinių vandenų“ teiktomis derinti.

„Telšių vandenų“ paslaugoms – 6 proc. mažesnės už teiktas kainos

Bendrovė „Telšių vandenys“ 2009 metų lapkričio 10 dieną prašyme Komisijai pateikė derinti 13 proc. didesnes, palyginti su galiojančiomis, vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainas.

Komisija, atlikusi vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sąnaudų lyginamąją analizę, nepagrįstomis sąnaudomis pripažino daugiau nei 0,7 mln. litų. Įmonė buvo numačiusi nepagrįstai dideles sąnaudas elektros energijai, paslaugoms pagal sutartis. Išanalizavusi panašaus dydžio vandens įmonių darbo užmokesčio sąnaudas bei darbuotojų panaudojimo intensyvumą, Komisija sumažino darbo užmokesčio fondą.

REKLAMA
REKLAMA

„Telšių vandenys“ per 2010–2013 metų laikotarpį planuoja investicijų už beveik 80 mln. litų. Apie 50 mln. litų įmonei turėtų skirti Europos sanglaudos fondai, su sąlyga, kad įmonė investicijų projektams skirs 6 mln. litų savų lėšų. Pagrindinės investicijos bus nukreiptos į valymo įrenginių rekonstrukciją, dumblo tvarkymo įrenginių statybą bei vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtrą.

Komisija suderino 6 proc. mažesnes vandens tiekimo bei nuotekų tvarkymo paslaugų kainas, palyginti su „Telšių vandenų“ teiktomis derinti.

„Simno komunalininkui“ – nuo 3 iki 6 proc. mažesnės už esamas kainos

Alytaus r. savivaldybei nusprendus prie savivaldybės įmonės „Simno komunalininkas“ prijungti kitą savivaldybės įmonę „Daugų komunalininkas“, 2009 metų gruodžio 8 dieną Komisijai buvo pateiktas prašymas suderinti vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainas reorganizuotai įmonei.

REKLAMA
REKLAMA

Atlikus išsamią SĮ „Simno komunalininkas“ sąnaudų analizę, nepripažintos pagrįstomis beveik 400 tūkst. litų vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sąnaudų. Komisija nepripažino trumpesnio vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklose naudojamo turto nusidėvėjimo laikotarpio bei įvertino turto sąnaudas pagal turto panaudojimo intensyvumą, sumažintos išlaidos darbo užmokesčiui bei elektros energijai, remontui ir eksploatacijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų