Kompetentingos Rusijos institucijos informuoja, kad ėmėsi visų reikalingų priemonių siekiant sustabdyti šios pavojingos gyvūnų ligos paplitimą. Yra uždraustas gyvūnų ar jų produktų išvežimas į kitas vietoves iš šio regiono.
Snukio ir nagų ligai yra imlūs galvijai, avys, ožkos, kiaulės, visi laukiniai atrajotojai. Snukio nagų ligos virusas plinta tiesioginiu ir netiesioginiu būdu. Inkubacijos laikotarpis 2–14 dienų. Sergantys gyvūnai karščiuoja, netenka apetito, sumažėja jų produktyvumas, pieno išmilžiai. Dažnai pažeidžiama burnos gleivinė dantenų srityje, kiaulėms pažeidžiamos kojos, paršeliai gaišta.
„Lietuvoje vykdoma laukinių ir naminių gyvūnų snukio ir nagų ligos stebėsena, kovai su šia liga yra parengtas snukio ir nagų ligos neatidėliotinų priemonių planas. Vykdant šios ligos stebėseną, Nacionalinėje veterinarijos laboratorijoje 2012 metais buvo ištirti 1800 naminių ir 830 laukinių gyvūnų mėginiai – visi jie buvo neigiami“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriau vedėjas Marius Masiulis.
„Lietuva neimportuoja gyvūnų ir gyvūninės kilmės produktų iš Rusijos Federacijos, tačiau siekiant išvengti galimų užkrečiamųjų ligų atsiradimo, gyvulių laikytojai privalo laikytis visų saugos priemonių savo ūkiuose. Jie turi atidžiau stebėti savo augintinius. Susirgus gyvuliui ar pastebėjus jų keistą elgesį, klinikinius požymius, panašius į snukio nagų liga sergančių gyvūnų, reikia nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją, teritorinę valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą ar pranešti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nemokamu telefonu 8 800 40403“, – teigė M. Masiulis.