REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija ir visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ pradėjo rinkti lėšas pagelbėti nukentėjusiems Japonijos žmonėms. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, reaguodama į susidariusią situaciją Japonijoje, iki balandžio 14 dienos kviečia Lietuvos žmones pervesti pinigų į draugijos sąskaitas trijuose bankuose.

REKLAMA
REKLAMA

„Pranešimai, kuriuos gauname, leidžia daryti prielaidą, jog humanitarinė padėtis Japonijoje vis labiau blogėja ir ima trūkti vandens, maisto produktų, medikamentų, kitų priemonių. Taip pat neramina pasikartojantys požeminiai smūgiai bei susidariusi situacija Japonijos atominėse elektrinėse“, – sakė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos generalinė sekretorė Gražina Jevgrafoviene.

REKLAMA

Aukoti pinigus galima pervedant pinigus į specialias draugijos sąskaitas, kurios atidarytos trijuose bankuose: „SEB banke“, „Swedbank“ ir „DnB NORD“ (AB SEB bankas Nr. LT27 7044 0600 0090 8211; AB Swedbank bankas Nr. LT72 7300 0100 0244 8010; AB DnB NORD bankas Nr. LT43 4010 0424 0057 6560).

Aukoti taip pat galima trumpaisiais numeriais 1891 (5 Lt) ir 1892 (10 Lt). A kciją remiančios telekomunikacijų bendrovės – „Omnitel“, „Mediafon“, „Bitė“, „Tele2“, „Teo“ – atsisakė viso įprasto trumpųjų numerių administravimo mokesčio.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, kovo 17–18 d. vyksiančios interneto tendencijų konferencijos „Login 2011“ metu Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos savanoriai aukas rinks iš renginio dalyvių. Taip pat draugijai žinoma, kad Šiaulių rajone iniciatyvos padėti renkat lėšas ėmėsi Japonijos entuziastų klubas „Yorokonde“.

Lėšas renka ir „Gelbėkit vaikus“

Tuo metu visuomeninė organizacija (VO) „Gelbėkit vaikus“ pradeda lėšų rinkimo kampaniją, skirtą Japonijos vaikams, nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo ir cunamio.

Nuo šio trečiadienio, kovo 16 d., aukoti nelaimę patyrusiems Japonijos vaikams galima skambinant arba siunčiant trumpąsias žinutes telefono numeriais: 1416 (2 Lt) ir 1417 (5 Lt). Paaukoti lėšų trumpaisiais numeriais bus galima iki balandžio 14 d. imtinai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Praėjusiais metais, įvykus Haičio tragedijai, įrodėme, kad nelaimės atveju esame pasiryžę kuo galime padėti ne tik Lietuvos, bet ir toli nuo mūsų šalies kenčiantiems vaikams. Įvykus tragedijai Japonijoje, šiandien sakau, kad mes nuolat turime mokytis padėti kitiems.

Tikrai tikiu, kad lietuvis, kuris padės mažajam japoniukui šiandien, nenusigręš ir nuo lietuvio vaiko, kai šiam reikės pagalbos. Tiesdami geranoriškumo ranką, tampame supratingesni, tolerantiškesni ir labiau pasitikintys vieni kitais, o tai ypač svarbu kritinėmis situacijomis. Aš tikiu Lietuva, kuri nori ir gali padėti Japonijai“, – sako VO „Gelbėkit vaikus“ generalinė sekretorė Rasa Dičpetrienė.

REKLAMA

Galimybę naudotis trumpaisiais paramos numeriais skyrė šalies telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“, „Bitė Lietuva“ ir „Tele 2“. Integruotų telekomunikacijų, IT ir televizijos paslaugų teikėja „Teo LT“ prisijungs artimiausiu metu. Visos telekomunikacijų bendrovės bei skambučius administruojanti UAB „Mediafon“ atsisakė administracinio mokesčio.

Tarptautinė organizacija „Save the Children“, skubiai reaguojanti į stichines nelaimes visame pasaulyje, nukentėjusiesiems jau skyrė 5 mln. JAV dolerių. Šiuo metu kartu su Lietuva apsisprendimą vykdyti nacionalines lėšų rinkimo kampanijas bei teikti pagalbą Japonijos vaikams, yra pareiškusios 15-a „Save the Children“ šalių narių.

REKLAMA

Nacionalinė organizacija „Save the Children Japan“, organizuodama ir teikdama pagalbą mažiesiems Japonijos gyventojams labiausiai nukentėjusiose prefektūrose, bendradarbiauja su Japonijos Raudonojo Kryžiaus bei kitomis šalies nevyriausybinėmis organizacijomis.

Paskutiniais „Save the Children“ duomenimis, 16-oje labiausiai nuo stichijos nukentėjusių Japonijos prefektūrų žuvo daugiau nei 1,6 tūkst. žmonių, o daugiau nei 10 tūkst. yra paskelbti kaip dingę be žinios. Tarp visų nukentėjusiųjų – daugiau nei 100 tūkst. vaikų.

Svarbiausiais „Save the Children“ pagalbos uždaviniais tampa paramos nukentėjusiems vaikams logistika, vaikams draugiškų erdvių įkūrimas Mijagio, Fukušimos, Ivatės ir Ibarakio prefektūrose, darbas su vietos bendruomenėmis, mokant ir konsultuojant savanorius dėl psichologinės pagalbos vaikams suteikimo, streso valdymo ir artimųjų netekties skausmo, taip pat bendradarbiavimas su paramos agentūromis, siekiant užtikrinti vaiko teisių apsaugą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų