• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Esate fizinis asmuo, turintis gražių ir gerų idėjų, kurios manote gali būti reikalingos Europai ir finansuojamos iš ES struktūrinių fondų? Jūs labai klystate! Vien gerų ir gražių sumanymų Europai nepakanka, net jei esate Lietuvoje veiklą vykdanti įmonė ar įstaiga! Kelias link struktūrinės paramos yra žymiai sudėtingesnis, negu kada nors pagalvojote.

REKLAMA
REKLAMA

Ar fizinis asmuo gali teikti projektą, struktūrinei paramai gauti?

Jūsų idėja, o taip pat ir jūs patys turite atitikti ne mažai reikalavimų. Visų pirma turite būti juridinis asmuo, registruotas ir veikiantis Lietuvoje. Tačiau būti vien juridiniu asmeniu nepakanka, turite būti tik nurodytos juridinės formos pareiškėjas (priklausomai nuo remiamos veiklos srities): tarkim esate UAB, bet tinkamų pareiškėjų sąraše UAB teikiami projektai nefinansuojami  (paminėtos, tarkim, tik Valstybės ir savivaldybės biudžetinės įstaigos, viešosios įstaigos), vadinasi teikti paraiškos ir gauti paramos pageidaujamoje srityje negalėsite.

REKLAMA

Ar pakanka turėti gerą idėją norint gauti paramą?

Įmonė privalo vykdyti veiklą toje srityje, kurioje teikia paraišką, pvz. struktūrinės paramos pagalba norite pradėti vystyti kaimo turizmo verslą, o pagrindinė įmonės vykdoma veikla yra automobilių prekyba, tokiu atveju neturite jokių galimybių būti tarp pretendentų gauti struktūrinę paramą.

REKLAMA
REKLAMA

Struktūrinės paramos nesitikėkite ir tokiu atveju, jei norite įkurti baidarių nuomos centrą, bet tarp remiamų veiklos krypčių ši sritis nėra įvardijama, o minimos, pvz., tokios kryptys, kaip turizmo informaciniai takai, kaimo turizmo plėtra. Rengdami paraišką turite konkrečiai numatyti ir nurodyti kam bus skiriami projekto rezultatai, t.y. kas bus projekto tikslinė grupė, pvz., jei parama skiriama turistams, o jūs norite įrengti vaikų žaidimų aikštelę (skirtą vaikams, o ne turistams), be jokios abejonės toks projektas nesulauks struktūrinės paramos, tad turėti vien gerą ir įdomią idėją nepakanka, būtina atitikti aukščiau išvardintus reikalavimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokius įsipareigojimus įmonė turi būti įvykdžiusi?

Pareiškėjas privalo būti įvykdęs mokesčių ir socialinio draudimo įmokų mokėjimo įsipareigojimus pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus. Taip pat negalite pretenduoti gauti struktūrinę paramą, jei įmonei yra  iškelta byla dėl bankroto arba ji yra likviduojama.

REKLAMA

Ar įmonė, pradedanti veiklą „nuo nulio“, gali gauti struktūrinę paramą?

Pareiškėjas turi turėti pakankamai finansinių išteklių, kad galėtų įgyvendinti projektą, nes projektas finansuojamas tik dalinai, t.y. apie 60-70 %, o kitą dalį turi sudaryti pareiškėjo nuosavos lėšos ir/arba banko paskola. Jei įmonė tik pradeda veiklą, gauti banko paskolą nebus paprasta. Struktūriniam projektui rekomenduojamas minimalus projekto dydis yra 100 tūkstančių litų.

REKLAMA

Kokios išlaidos negali būti finansuojamos iš struktūrinių fondų?

Nesitikėkite gauti paramos, jei jos prašysite padengti išlaidoms konsultantams už projekto paraiškos parengimą, už paimtas paskolas, mokamas palūkanas, lizingą, užsienio valiutos konvertavimo išlaidas, finansines nuobaudas ir bylų nagrinėjimo išlaidas, naudotos įrangos pirkimo išlaidas, pirkimo ir/arba importo PVM, kurį galima įtraukti į PVM atskaitą (susigrąžinti), transporto priemonių įsigijimo išlaidas, veiklos, vykdomos už Lietuvos teritorijos ribų, išlaidas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar paramai gauti pakanka pateikti tik projektą?

Įmonei  tikrai neužtenka pateikti tik projektą, atitinkantį daugybę reikalavimų, bet prie paraiškos reikia pridėti nemažai dokumentų, tokių kaip su projektu susijusį verslo planą, nuosavą indėlį įrodančius dokumentus. projekto vykdytojo steigimo dokumentus (įmonės registravimo pažymėjimą, įstaigos ar organizacijos įstatus (nuostatus)), finansines ataskaitas už paskutinius 3 veiklos metus, pažymas iš Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos apie atsiskaitymus.

Kai projekte numatomi statybos ir rekonstrukcijos darbai (infrastruktūriniai projektai), papildomai pateikiama ir techninė dokumentacija (detaliojo plano dokumentai, techninis projektas, projekto ekspertizės išvada), nekilnojamo turto, susijusio su projekto įgyvendinimu, nuomos, nuosavybės ar panaudos patvirtinimo dokumentai, naujai statomo ar rekonstruojamo objekto žemės sklypo, tvarkomos teritorijos valdymo ar naudojimo teisę patvirtinantys dokumentai, leidimai, licencijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų