Premjeras paaiškino, kodėl į Lietuvą nebandyta pritraukti ES agentūrų

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Lietuva neturėjo gerų galimybių pritraukti Europos vaistų agentūrą ir Europos bankininkystės instituciją iš Didžiosios Britanijos po „Brexit“ proceso.

„Dalyvauti procese galima bet kokiame, bet reikia įvertinti savo galimybes. Kalbant apie mūsų šalį, vienas iš veiksnių yra elementarus, bet reikšmingas. Mes pasiūlytume skraidyti į Vilnių per Varšuvą, per Rygą, neturėdami normalaus ir elementaraus susisiekimo oro transportu, kas yra labai svarbu tokioms agentūroms“, – interviu LRT radijui teigė premjeras.

Anot S. Skvernelio, Lietuvoje agentūroms būtų buvę sunku rasti tinkamus biurus, o esamiems darbuotojams būtų sunku naudotis švietimo sistema.

„Galiausiai tai yra ir pastatai, nes tai pakankamai didelės agentūros, darbuotojai. Taip pat ten jau dirbantys darbuotojai, jų galimybės čia su šeimomis naudotis infrastruktūra, pirmiausia švietimo sistema, darželiais užsienio kalba“, – kalbėjo jis.

Pirmadienio vakarą nuspręsta, jog šiuo metu Londone veikianti agentūra po Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos kelsis į Nyderlandų sostinę Amsterdamą, o Europos bankininkystės institucija – į Paryžių.

Vilniuje nuo 2007 metų veikia Europos lyčių lygybės institutas – tai vienintelė Europos Sąjungos agentūra veikianti Baltijos šalyse.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų