Artėjant dienai, kada Konkurencijos taryba skelbs verdiktą karteliniu susitarimu įtariamoms šalies pieno įmonėms, pastarųjų atstovai pradėjo informuoti apie mažėjančias arba netrukus mažėsiančias produkcijos kainas, rašo „Vakarų ekspresas“.
Tačiau pienininkai akcentuoja, kad kainos mažinamos ne dėl gresiančių baudų, o dėl situacijos pasaulinėje rinkoje. Esą globalūs veiksniai nulėmė didžiulį produkcijos brangimą praėjusiais metais, o dabar lemia kainų "atoslūgį".
Mažina 15-25 proc.
"Mes stengiamės, kad vietos rinkoje produktai būtų kuo pigesni. Dėl kainų kilimo pralošė visos bendrovės, nes šalyje sumažėjo vartojimas. O pigesnę produkciją galima pagaminti tik tuo atveju, kai gamini daug. Iki šiol amortizuodavome vietinei rinkai skirtų produktų kainų augimą eksportinės produkcijos dėka. Taigi šiuo metu ieškome įvairių galimybių, kaip kompensuoti praradimus eksporto rinkoje, kur nukrito kainos, ir daugiau bei pigiau gaminti vietinei rinkai. Peržiūrėsime visų produktų kategorijų savikainą, mažinsime kaštus ir galutinę kainą", - žadėjo "Pieno žvaigždžių" vykdantysis direktorius.
"Rokiškio pieno" direktorius D. Trumpa teigia, kad ši bendrovė jau sausio pradžioje 15-25 proc. atpigino sviestą, grietinę bei grietinės-augalinių riebalų mišinius.
Mažiau ir ūkininkams
Pasak D. Trumpos, paskui mažėjančias produktų kainas, žemyn turės patraukti ir pieno žaliavos kainos. Kad ūkininkams gali būti mokama mažiau, galimybės neatmetė ir L. Sasnauskas, rašo „Vakarų ekspresas“.
"Šiuo metu už toną natūralaus pieno ūkininkams mokame 1 150 litų. Kainos pernai sukilo, nes reaguodami į biržinių produktų brangimą visi pieno perdirbėjai siekė užsitikrinti pakankamus žaliavos kiekius ir kėlė kainas. Vidutinės pieno žaliavos kainos pernai metų pabaigoje buvo 53 procentais didesnės nei prieš metus. Žaliava sudaro apie 60 procentų produktų savikainos, tad vien dėl šios priežasties savikaina padidėjo 32 procentais", - aiškino L. Sasnauskas.