REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jevgenijus Bardauskas, Loreta Mačiulienė, LRT televizijos laida „Šiandien“, LRT.lt

Lietuviški pieno produktai, kuriems Rusija jau beveik tris savaites taiko blokadą, gali grįžti į šios šalies rinką, agentūrai „Interfax“ teigia Rusijos vartotojų teisių gynimo tarnybos „Rospotrebnadzor“ vadovas Genadijus Oniščenka. Lietuvos žemės ūkio ministras sako kol kas apie tai žinių neturintis, o iš Lietuvos pienininkus tikrinančių Rusijos inspektorių esą kol kas jokių pastabų nesulaukta.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos vartotojų tarnybos „Rospotrebnadzor“ inspektoriai į Lietuvą atvyko savaitės pradžioje. Jie jau susitiko su Lietuvos pieno perdirbėjais, apsilankė Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ir susipažino su laboratoriniais tyrimais, kurie užtikrina maisto saugą.

REKLAMA

Lietuvos Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas sako, kad Rusijos inspektorius domino, kaip nustatomi vaistų likučiai pieno produktuose.

„Kol kas tik stebima, aišku, mes supažindiname su visa sistema: kaip produktas patenka nuo lauko iki stalo“, – pasakoja Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius.

Antradienį agentūrai „Interfax“ Rusijos vartotojų teisių gynimo tarnybos „Rospotrebnadzor“ vadovas G. Oniščenka, po kurio grasinimų prasidėjo pieno produktų blokada, pareiškė, kad Lietuvos pienininkų prekės gali sugrįžti į Rusijos rinką.

REKLAMA
REKLAMA

G. Oniščenkos teigimu, jo tarnybos specialistai Lietuvoje sutikti profesionaliai, o mūsų šalis stengiasi, kad priežastys, esą lėmusios blokadą, būtų kuo greičiau pašalintos. Lietuvos žemės ūkio ministras neprognozuoja, kada pienininkams vėl atsivers Rusijos rinka.

„Nei pastabų, nei pasiūlymu nesulaukėm. Tai yra susipažinimo vizitas ir atitinkamai labai profesionaliai jis vyksta. Tiesiog susipažinimas su mūsų kontrolės sistema, pasidalinimas patirtimi“, – teigia žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna.

Rusija jau beveik tris savaites neįsileidžia lietuviškų pieno produktų. Maskva teigia, kad tai padaryta dėl nepakankamo prekių saugumo, bet Lietuvos ir Europos Sąjungos pareigūnai tai vadina politiškai motyvuotu žingsniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų