• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per pirmus tris 2013 metų mėnesius pensijai kaupti nusprendė dar 13 672 dirbantieji. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, įsitraukusiųjų į pensijų kaupimo sistemą padaugėjo 47 proc. Duomenis apie naujas sudaromas sutartis skelbia ir kas savaitę atnaujina Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba (http://www.sodra.lt/index.php?cid=280).

REKLAMA
REKLAMA

Visų šių dirbančiųjų sutartys sudarytos jau pagal naująją pensijų kaupimo modelį, pagal kurį į šių asmenų sąskaitas pasirinktame pensijų fonde valstybė jau šiemet perves 2,5 proc. jo gaunamų pajamų, nuo 2014 metų 2 proc., o nuo 2020 m. ši dalis padidės iki 3,5 proc. Naujieji pensijų dalyviai sutiko mokėti papildomas įmokas (1 proc. nuo savo gaunamų pajamų 2014 m., 2 proc. – nuo 2016 m.), o valstybė jiems įsipareigojo mokėti papildomą įmoką (1 proc. nuo vidutinio šalies darbo užmokesčio 2014 m., 2 proc. – nuo 2016 m.).

REKLAMA

Visi jau anksčiau pasirašę pensijų kaupimo sutartis nuo balandžio pradžios iki rugsėjo 1 dienos gali pareikšti ketinimą kaupti papildomai tokiu pat principu, kaip ir naujai pasirašantieji sutartys, arba stabdyti kaupimą. Jeigu per šį laikotarpį jie neišsakys savo ketinimų, į jų sąskaitas bus pervedama minimali įmoka, lygi 2 proc. (nuo 2020 m. – 3,5 proc.) asmens gaunamų pajamų.

REKLAMA
REKLAMA

Anot Šarūno Ruzgio, Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacijos prezidento, šiais metais visais mėnesiais sutarčių pasirašyta smarkiai daugiau nei pernai. „Reforma yra iššūkis visai sistemai, žmonėms kyla begalė klausimų, į kuriuos stengiamės atsakyti. Toks norinčių pradėti kaupti skaičiaus augimas tik patvirtina, kad visuomenėje yra didelis susidomėjimas, ir žmonės linkę rinktis naująją sistemą, sutikdami mokėti papildomai“, – pažymi Š. Ruzgys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Manoma, kad didžiausią valstybė paramą pajus mažas pajamas gaunantys kaupiantieji, nes valstybės papildoma įmoka bus skaičiuojama nuo vidutinio šalies darbo užmokesčio. Todėl mažiau uždirbantys iš valstybės gaus didesnę įmoką nei gaunantys didesnius atlyginimus. Beje, ši valstybės skiriama priemoka nedarys jokios įtakos iš „Sodros“ mokamai kaupiančiojo pensijai.

REKLAMA

Naujoji pensijų kaupimo tvarka buvo patvirtinta pernai metų pabaigoje, kai buvo priimti atitinkami įstatymų pakeitimai. Keletą mėnesių intensyviai dirbo tiek pensijų kaupimo bendrovės, tiek „Sodra“ ir kitos su pensijų kaupimu susijusios valstybės institucijos. Vienas svarbiausių darbų buvo skaičiuoklės parengimas, kuri pasiekiama adresu www.pensijuskaiciuokle.lt.

Pensijų kaupimo sistema startavo 2004 metais, siekiant išvengti „Sodros“ mokumo krizės po kelių dešimtmečių, kai, remiantis ekspertų prognozėmis, pensininkų skaičius, lyginant su dirbančiaisiais, smarkiai išaugs. Sistema leidžia laisva valia pasirinkusiems dalyvavimą pensijų kaupimo sistemoje dirbantiesiems sukaupti kapitalą papildomai pensijai, kuri būtų mokama šalia gaunamos iš „Sodros“.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų