Atitinkamai aštuonerius ir devynerius metus Izraelio kalėjime praleidę Khaldunas al-Barghuthis ir Abderrahmanas al-Bibis dabar maitina ne kalinius, o gatvėmis zujančius ir parkuose besiilsinčius praeivius.
Šių metų pradžioje iš kalėjimo paleistas K. al-Barghuthis teigia, kad tokio mobilaus verslo, kurį pavadino „Maisto traukiniu“ („Food Train“), ėmėsi neatsitiktinai.
„Labai norėjau kokios nors veiklos po tiek mažoje kameroje praleisto laiko. Buvau pavargęs nuo ilgų nuobodulio kupinų valandų ir norėjau nuolat judėti, kaip traukinys“, – pasakojo vyras, tuo pat metu tepdamas klientui sumuštinį su vištiena.
Bespalvis ir monotoniškas kalėjimo gyvenimas taip pat paskatino palestiniečius savo mobilų restoranėlį ant ratų išdažyti pačiomis ryškiausiomis spalvomis.
Verslo pionieriai
Prekyba maistu Ramalos gatvėse nėra jokia naujiena. Maisto pardavėjų čia yra apstu. Tačiau „Maisto traukinys“ yra pirmasis Ramaloje mobilus restoranas ant ratų su dviem šaldytuvais ir virykle, kuriuos maitina keturios didžiulės saulės baterijos.
Nors tokie mobilūs restoranėliai nieko nestebina kokiame nors Niujorke ar Paryžiuje, čia K. al-Barghuthis ir A. al-Bibis turėjo Palestinos transporto ministerijos prašyti specialios licencijos tokiam restoranėliam atidaryti.
Prekiaujantis ne tik tradiciniais Artimųjų Rytų patiekalais, bet ir dešrainiais bei sumuštiniai, „Maisto traukinys“ susilaukė didžiulio populiarumo.
„Nesitikėjome, kad taip greitai turėsime tiek daug klientų“, – sakė K. al-Barghuthis.
Vos prieš tris savaites verslą pradėję vyrai dirba nuo 8 val. iki 24 val. septynias dienas per savaitę ir negali atsiginti norinčių paragauti jų maisto.
Šiuo metu Izraelio kalėjimuose kali daugiau nei 7000 palestiniečių, įskaitant maždaug 600, kurie yra nuteisti kalėti iki gyvos galvos.