REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įstatymas numato, kad teikti pajamų deklaracijas gyventojai gali deklaruoti ir mokesčių permokos pinigų laukti jau nuo metų pradžios. Tačiau skubantiems tai daryti deklaraciją gali tekti keisti ir teikti iš naujo.

Įstatymas numato, kad teikti pajamų deklaracijas gyventojai gali deklaruoti ir mokesčių permokos pinigų laukti jau nuo metų pradžios. Tačiau skubantiems tai daryti deklaraciją gali tekti keisti ir teikti iš naujo.

REKLAMA

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininkės pavaduotojas Dr. Martynas Endrijaitis priminė, elektroniniu būdu gyventojai savarankiškai deklaracijas gali užpildyti jau nuo sausio 1 d.

„Vis dėlto, kaip ir kasmet, rekomenduojame neskubėti ir palaukti kol VMI gauti trečiųjų šaltinių duomenys bus perkelti į preliminarias deklaracijas, priešingu atveju, pateikus deklaraciją ir sulaukus papildomų duomenų iš trečiųjų šaltinių (pvz., informacijos apie pajamas, patirtas mokslo, draudimo ir kitas išlaidas) vėliau gali tekti deklaraciją tikslinti“, – aiškino pavaduotojas.

Informuos papildomai, kada jau galima visiems

Jo teigimu, šiuo metu, duomenis apie gyventojų pajamas ir išlaidas jau yra pateikę daugiau kaip 95 proc. trečiųjų šaltinių. Vis dėlto, dar laukiama duomenų iš mažiau nei 6 tūkst. jų nepateikusiųjų. 

REKLAMA
REKLAMA

„Tikslūs duomenys yra labai svarbūs sklandžiam deklaravimo procesui užtikrinti“, – pabrėžė M. Endrijaitis.

Anot jo, kaip ir kasmet, vasario pabaigoje VMI vykdo intensyvią duomenų migraciją į elektroninę deklaravimo sistemą (EDS).

REKLAMA

„Dalis duomenų jau yra perkelti. Kita dalis dar keliauja ar yra tikslinami pagal VMI pranešimus apie nustatytas klaidas. Apie pilnai parengtą informaciją deklaravimui informuosime gyventojus viešai“, – žadėjo VMI viršininkės pavaduotojas.

Kas laukia tų, kuriems reiks deklaruoti iš naujo

Pasak M. Endrijaičio, gyventojai, kurie neprivalo laukti trečiųjų asmenų duomenų, pvz. vykdė individualią veiklą, todėl apie duomenis apie savo visas pajamas turi ir neturėjo per metus išlaidų, kurioms taikosi GPM lengvata, pajamų deklaracijas gali pateikti ir anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA

Tą galima daryti ir dabar, prisijungus prie EDS svetainės.

„Tačiau visada prieš teikiant deklaracijas gyventojui svarbu savarankiškai pasitikrinti, ar įmonės ir tretieji asmenys apie juos pateikė duomenis ir ar šie duomenys yra teisingi. 

Tai padaryti galima atsidarius deklaravimo pirmąjį langą ir pasirinkus Peržiūrėti 2021 metų pažymos kortelę“, – aiškino pašnekovas.

Jei pajamų deklaracijas reikia patikslinti, gyventojams apie tai visų pirma siunčiamas pranešimas. Jame nurodoma patikslinimo priežastis (pvz. nedeklaravo visų duomenų, kuriuos pateikė tretieji šaltiniai).

„Deklaracijų teisingumo vertinimas ir pranešimų siuntimas prasideda iš karto po to, kai yra sukeliami duomenys apie gyventojų pajamas ir išlaidas į deklaravimo sistemą ir vykstą visą deklaravimo einamąjį laikotarpį“, – informavo pavaduotojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sugrąžino vidutiniškai po 263 eurus

Praėjusiais metais iki gegužės pradžios daugiau nei 1,35 mln. gyventojų laiku pateikė pajamų mokesčio deklaracijas, iš kurių 87 proc. tai padarė savarankiškai vedlio pagalba.

VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė tuo metu informavo, kad 491 tūkst. gyventojų pervesta 129 mln. eurų. Vienam gyventojui buvo grąžinta vidutiniškai beveik 263 eurai.

VMI atstovė atkreipia dėmesį, kad taip pat rekordiškai daug gyventojų šiais metais pasinaudojo GPM lengvatomis – daugiau nei 1 mln. žmonių deklaravo 261 mln. eurų grąžintiną GPM sumą.

Kaip skelbė VMI, patikrinus 46 tūkst. pajamų mokesčio deklaracijų su deklaruota GPM permoka, paaiškėjo, kad 24 proc. (apie 11 tūkst.) iš jų nustatyti neatitikimai su VMI turimais duomenimis, todėl paprašyta patikslinti deklaracijas.  Visos GPM permokos, kurios susidarė tinkamai pajamas deklaravusiems asmenims, bus grąžintos iki liepos 31 d.

REKLAMA

Taip pat 213 tūkst. gyventojų deklaravo 228 mln. eurų mokėtiną GPM sumą. Vadinasi, vienam gyventojui teko sumokėti vidutinę 1070 eurų dydžio nepriemoką.

Nesumokėjus susidariusios nepriemokos, su VMI galima sudaryti sutartį dėl mokesčių mokėjimo atidėjimo. To nepadarius, VMI gali pinigus nurašyti iš banko sąskaitos.

Vaizdo siužetą, kaip pateikti pajamų deklaraciją galite pamatyti šio straipsnio viršuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų