• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai neslepia, kad nemokamų daiktų ieško atiduotuvėse ar socialinių tinklų grupėse ne tik dėlto, kad jiems rūpi ekologija. Tai yra dar vienas būdas sutaupyti, o artėjant šventėms ten nemokamai galima rasti ir dovanų. Daiktų dalijimosi centrų atstovės vardija, kad šiuo metu žmonės ieško šiltų drabužių, batų, o ilgiausiai naujų šeimininkų laukia vaikiški daiktai.

14

Gyventojai neslepia, kad nemokamų daiktų ieško atiduotuvėse ar socialinių tinklų grupėse ne tik dėlto, kad jiems rūpi ekologija. Tai yra dar vienas būdas sutaupyti, o artėjant šventėms ten nemokamai galima rasti ir dovanų. Daiktų dalijimosi centrų atstovės vardija, kad šiuo metu žmonės ieško šiltų drabužių, batų, o ilgiausiai naujų šeimininkų laukia vaikiški daiktai.

REKLAMA

Portalo tv3.lt skaitytoja Aušra pasakojo, kad namuose daro remontą. Moteris džiaugėsi, kad porą reikalingų daiktų rado tiesiog „Facebook“ atiduotuvės grupėje. 

„Vienas žmogus atidavė senas kambario duris, keitė jas naujomis. O man tiko ir tos naudotos durys. Taip sutaupiau kelis šimtus eurų. Taip pat iš kito žmogaus pasiėmiau pakuotę grindų laminato. Jo norėjo daug žmonių, gerai, kad pirmiau už mane rezervavęs laminatą, jo taip ir neapsiėmė. Tada jis atiteko man. 

Įvairiose atiduotuvių grupėse galima pasiimti nemažai daiktų, tačiau ilgai svarstyti neverta. Reikia iš karto rašyti skelbimo autoriui, nes norinčiųjų dažniausiai būna daug, ypač jeigu daiktas brangus“, – patarė moteris. 

REKLAMA
REKLAMA

Ką galima rasti atiduotuvių grupėse? 

Portalas tv3.lt patikrino, ką galima rasti socialinių tinklų atiduotuvėse.  

Pirmiausia patikrinome „Facebook“ atiduotuvių grupes. Ką jose galima rasti ir ar visi ten esantys daiktai yra nemokami? 

REKLAMA

Pavyzdžiui, grupėje „Free your stuff LT/atiduotuvė“ gyventojai atiduoda įvairiausius daiktus, nuo įvairių smulkmenų, kaip odos atraižos, užtrauktukai, karnavaliniai kostiumai, pliušiniai žaislai, indai, iki baldų ar pianino. 

Kitoje grupėje „Dovanoju/mainau į šokoladą“ gyventojai taip pat atiduoda įvairius daiktus, drabužius, batus, kalėdinius papuošimus, augalus ir kitus dalykus. Tačiau šioje grupėje žmonės atiduoda daiktus ne dykai, bet už šokoladą ar saldainių dėžutę. 

REKLAMA
REKLAMA

Kalėdinės dovanos irgi nemokamos?

Vilnietė Aurelija, auginanti 2 vaikus, pasakojo, kad vaikams drabužių ieško ne tik parduotuvėse, bet ir DĖK‘ui stotelėse. 

„Tai tokios vietos, kur vieni žmonės atneša jiems nereikalingus daiktus, o kiti juos pasiima. Dažniausiai ten ieškau drabužių vaikams, juos jie greitai išauga, todėl tikrai neapsimoka pirkti. 

Taip pat atnešu ir pati savo vaikų išaugtus drabužius ar žaislus. Žinoma, būtų smagu, vaikams pirkti tik naujus drabužius, tačiau jie kainuoja beveik tiek pat, kiek ir suaugusiųjų. Vaikai juos išauga per kelis mėnesius. Todėl geriau tuos pinigus skirti kitoms išlaidoms“, – patirtimi dalijosi moteris. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat ji džiaugėsi, kad vaikams kalėdinių dovanų nereiks, nes naujų žaislų irgi rado DĖK‘ui stotelėje. 

„Išrinkau dėlionę, ji visiškai nauja, dar supakuota, o kitam vaikui radau pliušinį žaislą, jis dėvėtas, tačiau geros kokybės. Nemanau, kad verta daug pinigų investuoti į žaislus, geriau tuos pinigus skirti kitiems vaikų poreikiams“, – pasakojo Aurelija.

REKLAMA

Daiktus ir atneša, ir pasiima

Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) projektų vadovė Regina Janutėnienė tikino, kad per 4 metus augo ne tik pasidalintų daiktų bet ir dalijimosi daiktais stotelių DĖK‘ui skaičius. 

„Vilniaus regione įrengta 18 dalijimosi daiktais stotelių DĖK‘ui. Per keturis metus nuo 2019 m. iki 2022 m. dalijimasis daiktais išaugo 6 kartus. 

REKLAMA

Palyginti 2021 ir 2022 m. pasidalintų daiktų skaičius išaugo 34 proc., o per visą stotelių DĖK‘ui 4 metų veiklos laikotarpį dalijimosi daiktais skaičius išaugo net 6 kartus – nuo 4 tūkst. išdalintų daiktų 2019 metais iki beveik 29 tūkst. daiktų per 2022 metus, neskaičiuojant žaislų, knygų, indų, galanterijos ir kitų smulkių daiktų“, – komentavo R. Janutėnienė. 

Ji tikino, kad gaunamų daiktų įvairovę galima matyti interneto svetainėje www.stoteledekui.lt – čia pat gyventojai gali rezervuoti jiems patikusius daiktus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nors stotelių DĖK‘ui tinklas įrengtas tik Vilniaus regione, apie jas teiraujasi ir jose apsilanko gyventojai iš įvairiausių šalies kampelių. Šis tinklas tapo pilotiniu pavyzdžiu steigiant analogiškus stotelių tinklus kituose regionuose“, – atkreipė dėmesį R. Janutėnienė. 

Tačiau daiktų dalijimosi vietų galima rasti ne tik Vilniuje. 

Štai Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Aplinkosauginio ugdymo ir pakartotinio naudojimo padalinio vadovė Agnė Jučienė pasakojo, kad gyventojai dalintis daiktais gali „TikoTiks“ centre. 

REKLAMA

„Pastebime padidėjusį lankytojų skaičių, tačiau to vien tik su infliacija ir kainų augimu nesiejame, nes beveik visi lankytojai ne tik pasiima, bet ir atneša jiems nereikalingų daiktų. 

Mūsų vertinimu, naudotis pakartotinio daiktų naudojimo sistema žmones skatina ne tik augančios kainos, bet ir didėjantis sąmoningumas bei aktyvus žmonių švietimas ir informavimas apie centrą“, – sakė specialistė. 

REKLAMA

Kalbėdama apie reikalingiausius daiktus ji pastebėjo, kad šiuo metu yra padidėjęs šiltų žieminių drabužių poreikis, ypač jie reikalingi Alytaus nakvynės namams, Alytaus pataisos namams, siunčiami kaip parama Ukrainos gyventojams ir kariams. 

„Dažniausiai lankytojai atiduoda nereikalingus drabužius, avalynę, vaikiškus žaislus, indus. O dažniausiai pasiima baldus, drabužius ir batus pagal sezoną, knygas, indus, vaikiškus žaislus ir vaikišką inventorių. 

O Ilgiausiai naujų šeimininkų laukia mažos lėkštelės (be puodelių), vaikiški vežimėliai ir mažiausio dydžio autokėdutės“, – vardijo A. Jučienė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų