• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien, rugpjūčio 16 d. prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su energetikos ministru Dainiumi Kreiviu ir aptarė  būtinus pokyčius elektros rinkoje apsaugant vartotojų interesus. Nuspręsta atidėti trečiąjį elektros liberalizavimo etapą ir didinti kompensacijas už suvartojamą elektrą.

Šiandien, rugpjūčio 16 d. prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su energetikos ministru Dainiumi Kreiviu ir aptarė  būtinus pokyčius elektros rinkoje apsaugant vartotojų interesus. Nuspręsta atidėti trečiąjį elektros liberalizavimo etapą ir didinti kompensacijas už suvartojamą elektrą.

REKLAMA

Prezidento patarėjas ekonomikai ir socialinei politikai Vaidas Augustinavičius sakė, kad tiek prezidentas, tiek ministras pritarė minčiai, kad reikia neversti gyventojų pasirašyti sutarčių iki gruodžio 18 d.

„Taip pat reikia stiprinti elektros tiekėjų patikimumą. Rinkos reguliuotojams reikia suteikti daugiau instrumentų, kad jie galėtų efektyviai prižiūrėti elektros rinką. Ministras artimiausiu metu ketina pateikti įstatymo projektus, kad liberalizavimo procesas būtų liberalesnis. Taip pat buvo aptarta, kaip sukurti efektyvią elektros rinką. Kuo daugiau bus tiekėjų, tuos bus konkurencingesnė kaina elektros vartotojams.

Prezidentas ir ministras sutiko, kad reikia pratęsti dujų ir elektros kompensavimo mechanizmą metams. Jis turi būti orientuotas į taupymą. Yra pakankamai racionalu numatyti valstybės remiamą energijos suvartojimą, kuris siektų 150 ar daugiau kilovatų ir tuo pačiu sutaupytas biudžeto lėšas skirti didesnei subsidijai už elektrą“, – sakė prezidento patarėjas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, didesnis dėmesys turėtų būti skirtas finansiškai pažeidžiamiausioms grupėms.

„Šie žmonės labiausiai jaučia infliaciją, kuri Lietuvoje yra viena didžiausių ekonominių problemų. Todėl būtina padėti gyventojams jeigu reikia net ir valstybės skolos sąskaita. Priemonės turi būti laikinos, adekvačios ir efektyvios.

REKLAMA

Prezidentas mato dabartinę situacija ir pritaria trečiojo elektros etapo atidėjimui. Norima, kad elektros tiekėjai būtų patikimi. Svarbu nemesti vartotojų į tokią rinką, kurios kainos yra aukštos ir šokinėjančios. Numatyta 9 centų kompensacija yra per maža. Tačiau galutiniai sprendimai bus priimti rugsėjį, tikslinant biudžetą“, – komentavo V. Augustinavičius.

Jo teigimu kompensaciją gaus vartotojai orientuoti į energijos taupymą.

„Tai yra gyventojai, kurie suvartoja elektros iki 150 kilovatų. Šeimoms su vaikais siūlome kitas infliacijos mažinimo priemones, pavyzdžiui, vaiko pinigų didinimą“, – sakė prezidento patarėjas.

REKLAMA
REKLAMA

Ministras Dainius Kreivys teigė, kad trečiasis liberalizavimo etapas bus atidėtas ilgesniam laikotarpiui negu metai.

„Reikėtų luktelti, kol ateis daugiau atsinaujinančios energetikos, kurios gamintojai, tikėtina, pradės kooperuotis ir tieks tiesiogiai žmonėms elektrą. Tam reikės poros metų, kad situacija rinkoje iš esmės pasikeistų“, – pridūrė energetikos ministras.  

D. Kreivys antradienį, kad dėl „Perlas Energijos“ situacijos yra pasiruošta blogiausiam scenarijui. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tokiu atveju visi klientai paprasčiausiai patektų į visuomeninį tiekimą. O kol patektų, kaina galėtų būti kompensuojama visuomeninio tiekėjo lygyje, bet „Perlas Energija“ turi sprendimą, kuris tenkins visus, ir apie jį viešai praneš ketvirtadienį“, – pranešė ministras.

Portalas tv3.lt primena, kad „Perlas Energija“ rugpjūčio 5 d. paskelbė nutraukianti sutartis su beveik 180 tūkst. fiksuotos kainos planus pasirinkusių klientų ir siūlo jiems arba pirkti elektrą biržos kaina, arba pasirinkti kitą tiekėją. 

Reikia ne didinti kainą, o įvesti tvarką ir užkirsti kelią vagims
Kuo daugiau bus tiekėjų, tuo bus geriau... tai leiskite paklausti, jei jie tik stalą ir kompiuterį turi, sąskaitoms išrašinėti ir už tai pinigus pasiimti.Turėsim govadą "tiekėjų", kuriuos papildomai išlaikysime, pelnus uždirbti.Didelėse šalyse, tai veikia, bet tokioje švogerių šalyje, tai tik brangus tarpininkas, daugiau nieko.
Ar prezidentas dar turi kokių nors galių pagelbėti žmonėms?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų