Nausėda: SBA planai Klaipėdoje rodo miesto ekonomikos gyvybingumą

Verslininko Arūno Martinkevičiaus valdomai SBA grupei statant robotizuotą baldų gamyklą Klaipėdos rajone, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad tai leis Klaipėdos logistikos mazgui geriau išnaudoti savo potencialą. 

„Šis objektas liudija ir Klaipėdos, ir jos ekonomikos gyvybingumą. Klaipėda, kaip tam tikras logistikos mazgas galės geriau išnaudoti savo potencialą naudodamasis ir jūsų verslo galimybėmis, nes tai bus susiję ir su Lietuvos produkcijos eksportu, ir žaliavų įsivežimu“, – būsimos gamybos komplekso pristatyme sakė prezidentas. 

G. Nausėda pabrėžė, jog labai svarbu, kad statant robotizuotą gamyklą joje bus sukurta ir gerai apmokamų, aukštos kvalifikacijos darbo vietų.

Tuo metu ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigė, jog SBA grupės investicija yra reikšminga tiek Klaipėdos regionui, tiek visai Lietuvai. 

„Ši diena man asmeniškai kaip ministrei labai džiaugsminga, nes šio komplekso statybos yra pirmasis didžiųjų stambių investicijų projektas, kuris startuoja dabar. Tai yra žaliasis koridorius greitai vystyti naujas, dideles reikšmingas investicijas Lietuvoje“, – pristatyme sakė ministrė. 

Pasak jos, pagal žaliojo koridoriaus iniciatyvą yra pateiktos ir naujos paraiškos dideliems investiciniams projektas, tam ruošiasi ir SBA grupė. 

„Mes pirmiausiai turėtume netrukdyti visokiais kvailais draudimais, ribojimais ir biurokratija, bet galime suteikti pagal stambių investicijų schemą nulinį pelno mokesti iki 20 metu, greitesnes administracines procedūras valstybės institucijose, lankstesnes galimybes atsivežti darbuotojus iš užsienio, jeigu to reikia, aš manau, kad tai yra labai svarbu“, – sakė A. Armonaitė. 

SBA grupė į gamyklą investuos 92 mln. eurų. Ji iškils besiplečiančiame SBA industrinių inovacijų slėnyje, šalia jau veikiančio grupės logistikos centro „Innovo logistika“ ir baldų komponentų gamyklos „Laminn“ – jos pradėjo veikti praėjusiais metais. Gamykloje dirbs daugiau nei 600 žmonių.

Planuojama, kad 100 proc. naujoje gamykloje pagamintų korpusinių baldų bus eksportuojama į užsienį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų