Klaipėdiečiai ruošiasi evakuotis Jūros šventės metu: „Čia nėra juokai“

Pagal koronavirusu užsikrėtusiųjų skaičių Klaipėda vėl tapo raudonąja savivaldybe. Vis tik, nepaisant sveikatos specialistų niūriausių prognozių ir perspėjimų, tūkstančius iš visos Lietuvos pritraukianti Jūros šventė šį savaitgalį uostamiestyje įvyks. O klaipėdiečiai jau pradėjo krautis lagaminus ir miestą tomis dienomis žada palikti.

Masės žmonių pernai tris dienas linksminosi Jūros šventėje Klaipėdoje. Nors Lietuva pirmąją karantino bangą jau buvo patyrusi. O šiemet į Jūros šventę, kuri prasidės jau penktadienį, tikėtina, suvažiuos dar daugiau žmonių – karantinas baigėsi, tad dauguma norės gerai pasilinksminti. O štai klaipėdiečiai jau ruošiasi iš miesto evakuotis. 

„Tai ką jūs galvojat, jei jaunimas nesupranta, kad reikia atstumo laikytis, kaukių tai nebūtina, bet reikia atstumo laikytis“, – sako klaipėdietis. 

„Dabar kaip raudona zona, tai iš tikrųjų yra rizikinga, juolab, kad žmonės į tai žiūri atsainiai ir patys skaitot, kaip su tais skiepais. Bet čia nėra juokai“, – teigia kitas.

Ir iš tiesų, kaip tik šiomis dienomis Klaipėda pagal užsikrėtusiųjų skaičių tapo raudonąją savivaldybe, kaip tik kelios dienos prieš Jūros šventę. Žmonės bijo, kad į uostamiestį suplūdus masėms žmonių, tikimybė užsikrėsti koronovirusu sparčiai išaugs. Sveikatos apsaugos specialistai sako, kad žmonės išgyvena ne veltui. 

„Labiausiai nuogąstaujam, kad gali atvykti asmenys, kurie yra viruso nešiotojai ir taip pat labiausiai nuogąstaujam, kad per tokią masę žmonių yra tikimybė žmonėms užsikrėsti virusu nuo tų, kurie gal ir neturi simptomų. Jie ramiai vaikšto, nieko nežino, tačiau virusą platina. Čia yra didžiausia baimė“, – sako Klaipėdos visuomenės sveikatos centro vadovas Raimundas Grigaliūnas.

Tačiau nepaisant specialistų perspėjimų, Jūros šventė vis tiek įvyks. Esą per daug darbo ir finansų įdėta. Vis tik, uostamiesčio meras kategoriškas. 

REKLAMA

„Tikrai nelaukiame tų, kurie nepasiskiepijo ar tuo labiau, turinčių kažkokių simptomų. O tie, kurie vis tik planuoja aplankyti Klaipėdą, tai tikrai laukiame tik žmonių turinčių imunitetą. O dar geriau – jei yra kokia abejonė – likite namuose prie televizijos ekranų ir stebėkite Jūros šventę saugiai ir toje spalvoje, kurioje esate“, – sako Vytautas Grubliauskas.

O šventės organizatoriai tikina, kad situaciją vertiną labai rimtai. Ir net žada, kad koncertuose linksmintis galės tik galimybių pasus ar greituosius testus turintys žmonės.

„Vienas opiausių klausimų ir yra patekimas į Kruizinių laivų terminalą, kadangi tai yra pagrindinė koncertinė aikštelė, tiesiog iki šiol svarstėme, kad bus uždarytos laikinos maitinimo įstaigos, laikinos kavinės, šiai dienai turime ir patį blogiausią variantą, kad tiesiog žmonės į Kruizinių laivų terminalo erdvę patektų tik su galimybių pasais, ar, deja, greituoju testu“, – teigia Jūros šventės organizatorė Živilė Putnienė.

Tiesa, su saugos priemonėmis ant prekybininkų rankų bei veidų, tradicinė šventės mugė taip pat neatšaukta. Organizatoriai nelaužo ir dar vienos tradicijos – dalyvių eisenos centrinėmis gatvėmis.

Tačiau, anot sveikatos specialistų, būtent jos susirinkę pažiūrėti ir vienas šalia besigrūdantis žmonės ir gali tapti koronoviruso židiniu, kuris pasklis visoje Lietuvoje, mat į Jūros šventę suvažiuoja žmonės iš visos šalies.


Rašyti komentarą...
M
Meras
2021-07-21 14:20:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vakar per "labas vakaras Lietuva" kalbintas Klaipėdos meras neatsakė nė į vieną jam užduotą klausimą. Iš jo atsakymų tapo aišku tik viena, kad šis renginys yra rengiamas dėl verslo, o visa kita jam neįdomu.
Atsakyti
-8

K
Kukas
2021-07-21 13:37:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mmmmm....tada kurortu vietose taip pat neleidiam zmonem poilsiauti ir keliauti, Palanga ,Šventaja ir kitas erdves.....
Atsakyti
-9

/
/
2021-07-21 13:44:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pampersu nepamirskit besievakuodami
Atsakyti
-24

SKAITYTI KOMENTARUS (43)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų