Baltijos jūroje užfiksavo neeilinį reginį: Šulija paaiškino, kas tai

Pirmadienio rytą Klaipėdos gyventojai ir svečiai galėjo pamatyti ir užfiksuoti įspūdingą ir bauginantį reiškinį – vandens viesulą. Naglis Šulija paaiškino, kas lėmė viesulo atsiradimą Lietuvos pajūryje.

Liepos 19-os TV3 žiniose Naglis Šulija pasidalijo įspūdingais skaitytojų vaizdais, užfiksuotais Baltijos jūroje ir aiškino, kad šilta jūra ir pokyčiai atmosferoje lėmė tai, kad vakar ryte Klaipėdoje pasirodė įspūdingas viesulas.

„Mechanizmas yra toks – jūra labai šilta, o nuo Norvegijos pusės, iš šiaurės vakarų, žemuose debesyse atplaukia šaltas oras. Temperatūros skirtumas tarp jūros ir aukštesnių atmosferos sluoksnių yra labai didelis.

Būtent tas kontrastas ir lėmė, kad garavimas šauna į viršų ir susisuka tokie mechanizmai, gimsta viesulai“, – aiškina jis.

N. Šulija priduria, kad kiekvieną vasarą Lietuvos pajūryje pasitaiko ir ne po vieną, tačiau jie artėdami link kranto linijos užgęsta.

„Na, bet šitas buvo tikras gražuolis. Tikrai įspūdingas“, – priduria jis.

Orai primins lietuvišką vasarą

Pirmadienį Lietuvoje kai kur truputį palijo, bet buvo gana šilta. Vakare visi debesys gana sparčiai nyko, tirpo, lietus greitai liovėsi. Naktį vyravo giedras dangus. Dieną vyraus šviesūs orai, bus daug saulės, jei truputį ir palis, tai daugiausia šalies vakaruose.

Antradienį kai kur trumpai palis. Vėjas vakarinių krypčių, 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra 22–27 laipsniai. Baltija vis dar labai įkaitusi, todėl šilta bus ir prie jūros.

„Kitaip tariant, rytoj bus lietuviškai, o ne Kazachstano vasarai būdingi orai. Kai kur palis šį vakarą, rytoj truputį palis šalies vakaruose. Perkūnija menkai tikėtina. Naktį atvės iki 13–15, prie jūros apie 18 laipsnių, dieną šils iki 24–26 laipsnių“, – pasakojo sinoptikas Naglis Šulija.

Trečiadienio naktį vietomis, dieną daug kur trumpai palis, kai kur su perkūnija, per ją vietomis šiaurės vakarų, vakarų gūsiai sieks 15 m/s. Temperatūra naktį 12–17, pajūryje 18–20, dieną 22–27 laipsniai.

Ketvirtadienio naktį lietaus nenumatoma, dieną vietomis, daugiausia šalies vakaruose, sulauksime vasariško lietaus. Naktį oras atvės jau iki 12–14, dieną šils iki 23–25 laipsnių šilumos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų