„Balandžio 3 dieną bus galutinis vertinimas ir sprendimų priėmimas Vyriausybėje, po to pristatysime abiem valdančiąją daugumą sudarančioms frakcijoms (Seime – BNS) ir tada jau oficialiai paviešinsime viešoms konsultacijoms ir diskusijoms (...) Tai bus mozaika, jeigu taip galima pasakyti, iš šešių kertinių dalykų (, aišku, pagrindas yra mokesčiai. Bet viena be kitos tos kitos penkios dalys negalės funkcionuoti. Tai yra kompleksinis sprendimas“, – portalo 15min.lt konferencijoje kalbėjo S. Skvernelis.
Vyriausybė kovo pradžioje pranešė, kad rengiama struktūrinė reforma, apimanti mokesčių, inovacijų, švietimo, sveikatos, pensijų reformos bei naujos šešėlinės ekonomikos mažinimo priemones.
Premjero žodžiais, jam jau „aiškūs 95 proc. tų konkrečių darbų“, taip pat siekiama, kad pokyčiai būtų pavirtinti dar Seimo pavasario sesijoje, o įsigaliotų nuo kitų metų sausio 1 dienos.
S. Skvernelio teigimu, Vyriausybė neturi tikslo didinti mokesčių, tačiau tam tikri darbo jėgos apmokestinimo pokyčiai galimi.
„Tikrai nėra noro ar tikslo didinti mokesčius, vienareikšmiškai galiu tą pasakyti, bet vis tiek kažkaip reikės – nekalbu apie didinimą mokesčių, – bet galbūt tam tikrų tarifų peržiūrėjimą (...) Jeigu apsispręsime įvedinėti taip vadinamas „Sodros“ lubas, tada bus labai aiškiai išdėstyta ir ta riba bus numatyta, kuri, sakykime, laikoma daug uždirbančiu“, – teigė S. Skvernelis.
Pasak premjero, apsisprendusi dėl reformos, Vyriausybė netrukus pateiks jos apmatus ir visuomenei.
„Noras yra vienintelis, bent jau šitame etape, daryti žingsnius, kurie leistų gausinti pajamas jau dabar ne tik mažiausiai uždirbančių žmonių, kas buvo pernai padaryta, bet dabar daugiau nukreipta į viduriniąją klasę ir palengvinti tą naštą, kas ypač susiję su darbo santykių apmokėjimais. Galbūt šiek tiek koreguoti ir įvesti didesnį progresyvumą kalbant apie gyventojų pajamų mokestį, kitus tam tikrus tarifus persižiūrėti“, – sakė S. Skvernelis.
Finansų ministras Vilius Šapoka praėjusią savaitę sakė, kad planuojami mokesčių pakeitimai didins jų progresyvumą ir mažins darbo santykių apmokestinimą. Vasarį jis užsiminė, kad „labai aišku, kad mes konsoliduosime darbuotojų ir darbdavių socialinės apsaugos įmokas“.
Seimo pavasario sesijoje planuojama patvirtinti naują pensijų kaupimo antros ir trečios pakopos fonduose tvarką. Tikėtina, kad bus atsisakyta pervedimų iš „Sodros“ į privačius pensijų fondus, o kaupimas bus skatinamas mokestinėmis lengvatomis gyventojams ir įmonėms, jeigu pastarosios prisidės prie darbuotojų įmokų.