Statistikos departamentas įvertino 2008 metų ketvirtojo ketvirčio bendrojo vidaus produkto (BVP) komponentus gamybos, išlaidų ir pajamų metodais ir patikslino skelbtą pirmąjį įvertį.
Patikslintais Statistikos departamento duomenimis, ketvirtąjį ketvirtį BVP to meto kainomis sudarė 28 600,3 mln. litų ir, palyginti su 2007 metų ketvirtuoju ketvirčiu, sumažėjo 2 procentais. Metinis 2008 metų BVP siekė 111,52 mlrd. litų ir, palyginti su praėjusiais metais, išaugo 3,1 procento. Anksčiau skelbtas ketvirtojo ketvirčio pirmasis BVP įvertis sudarė 28 510,6 mln. litų, o jo sumažėjimas – 1,5 procento ir metinis BVP siekė 111,43 mlrd. litų, o jo augimas – 3,2 procento. Įtaką patikslintam ketvirčio įverčiui turėjo daugelio veiklų išankstiniai statistiniai duomenys, nes rengiant pirmąjį įvertį dar nebuvo gruodžio mėnesio statistinės informacijos.
2008 m. spalio–gruodžio mėn. buvo fiksuoti daugelio veiklų (65 proc. bendrosios pridėtinės vertės) neigiami rezultatai. Sparčiausiai krito statybos (-10,3 proc.), žemės ūkio ir žuvininkystės (-5,2 proc.) pridėtinė vertė. Lėčiau pridėtinė vertė mažėjo (-2,4 proc.) pramonės ir energetikos įmonėse bei prekybos, transporto ir ryšių paslaugų grupėje.
Augo tik finansinio tarpininkavimo, nekilnojamojo turto bei kito verslo paslaugų grupės (2,4 proc.) ir ne rinkos paslaugų grupės (0,7 proc.) pridėtinė vertė.
Ketvirtąjį ketvirtį galutinio vartojimo išlaidos, palyginti su 2007 metų atitinkamu laikotarpiu, augo lėčiausiai per visus metus ir siekė tik 1,7 procento. Namų ūkių galutinio vartojimo išlaidos išaugo 1,5 procento, o valdžios sektoriaus vartojimo išlaidų augimo tempas buvo 2,5 procento. Tačiau sumažėję statybų mastai ir investicijos mašinoms, įrenginiams ir transporto priemonėms metų pabaigoje labiausiai sumažino išlaidas kapitalui formuoti. Bendrojo pagrindinio kapitalo formavimas sumažėjo 18,9 procento.
Lėtėjantis vartojimas ir stipriai sumažėjusi kapitalo formavimo apimtis mažino prekių ir paslaugų importo augimą (0,3 proc.). Tačiau 2008 mmetų ketvirtąjį ketvirtį buvo pats didžiausias per metus grynojo eksporto teigiamas poveikis BVP pokyčiui. Prekių ir paslaugų eksportas 10,7 procentinio punkto lenkė prekių ir paslaugų importą (eksportas išaugo 11,0 proc.). Didžiausią įtaką eksporto augimui turėjo mineralinių produktų pardavimas.