Pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su praėjusių metų spalio-gruodžio mėnesiais, BVP, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, padidėjo 1,4 proc., antrąjį BVP įvertį paskelbė Statistikos departamentas, įvertinęs BVP komponentus gamybos, išlaidų ir pajamų metodais.
Anksčiau skelbta, kad Lietuvos BVP pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką pirmąjį ketvirtį padidėjo 4,1 proc. iki 9,169 mlrd. eurų, o pirmąjį ketvirtį, palyginti su praėjusių metų ketvirtuoju ketvirčiu, BVP padidėjo 1,4 procento.
Patikslintais duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2016-ųjų laikotarpiu, sparčiausiai augo kasybos ir karjerų eksploatavimo, apdirbamosios gamybos, elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo, vandens tiekimo, nuotekų valymo, atliekų tvarkymo ir regeneravimo (3,3 proc.), didmeninės ir mažmeninės prekybos, variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto, transporto ir saugojimo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų veiklos (0,1 proc.).
Augimo tempą prilėtino informacijos ir ryšių (–4,3 proc.) bei profesinės, mokslinės ir techninės, administracinės ir aptarnavimo (–3,6 proc.) veiklos rūšių įmonių sukurtos pridėtinės vertės mažėjimas.
Vertinant BVP išlaidų metodu, pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su 2016-ųjų sausio-kovo mėnesiais, namų ūkių galutinio vartojimo išlaidos padidėjo 3,1 proc., valdžios sektoriaus – 0,3 procento. Bendrojo pagrindinio kapitalo formavimas, ketvirtąjį 2016 metų ketvirtį augęs 4,1 proc., sumažėjo 1,1 procento. Prekių ir paslaugų eksportas augo 3 proc., o importas – 7,7 procento.
Nepašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtakos, pirmąjį šių metų ketvirtį BVP per metus padidėjo 3,9 proc., o per ketvirtį - smuko 8,7 procento.