„Jeigu Rusija mus atjungtų (nuo BRELL sistemos – BNS), kad ir šiandien, mes būtume tam pasiruošę“, – žurnalistams trečiadienį sakė R. Masiulis.
Pasak jo, tokiu atveju Lietuvai nereikėtų riboti elektros vartojimo, o elektros kainos, tikėtina, išliktų panašios.
„Pagal mūsų analizę nereikėtų riboti elektros vartojimo. Didelių pasekmių šioje srityje nebūtų. Mes, trys Baltijos šalys, kartu efektyviai užtikrintume savo sistemos veikimą, o su Europa yra sutarta, kad per dvidešimt keturias valandas mus sinchronizuotų“, – teigė „Litgrid“ vadovas.
„Kainos dabar yra aukštos – ar elektrą importuosi, ar gaminsi vietoje, jos būtų panašios“, – pridūrė R. Masiulis.
Jis patikino, kad „Litgrid“ pastaruoju metu nėra gavusi informacijos iš Rusijos ir Baltarusijos apie galimus tinklo sutrikimus ar atjungimus.
Birželio pabaigoje buvo atšauktas Kaliningrado sistemos izoliuoto darbo bandymas – tuomet Maskva grasino, jog reaguodama į Lietuvos apribojimus kai kurių prekių tranzitui į Kaliningradą ji galėtų atjungti Lietuvą nuo BRELL.
BRELL sutartis yra 5 valstybių operatorių pasirašytas susitarimas dėl techninių sąlygų ir sistemų valdymo taisyklių, kad būtų užtikrinami elektros kokybės parametrai ir palaikomas stabilus ir patikimas elektros tiekimas.
Baltijos šalys sinchronizuoti elektros tinklus su žemynine Europa ir atsijungti nuo posovietinio BRELL žiedo ketina iki 2025 metų pabaigos. Tačiau Lietuva ragina spartinti šį procesą.