• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antrojo šių metų ketvirčio pabaigoje šalyje buvo 8,9 tūkst. laisvų darbo vietų samdomiesiems darbuotojams, arba 0,9 tūkst. (8,7 proc.) mažiau nei pirmojo šių metų ketvirčio pabaigoje.

REKLAMA
REKLAMA

Statistikos departamento duomenimis, per ketvirtį laisvų darbo vietų sumažėjo pramonėje, transporte ir saugojime – po 0,3 tūkst., prekyboje – 0,2 tūkst., o padaugėjo viešajame valdyme ir gynyboje; privalomajame socialiniame draudime – 0,2 tūkst., informacijos ir ryšių veikloje bei žmonių sveikatos priežiūroje ir socialiniame darbe – po 0,1 tūkst.

REKLAMA

Daugiausia laisvų darbo vietų antrąjį šių metų ketvirtį buvo pramonėje – 2 tūkst. (22,8 proc. visų laisvų darbo vietų), prekyboje – 1,8 tūkst. (20,3 proc.), viešajame valdyme ir gynyboje; privalomajame socialiniame draudime – 1,2 tūkst. (13 proc.).

Antrojo 2012 m. ketvirčio pabaigoje laisvų darbo vietų lygis šalyje siekė 0,8 proc. – tiek pat, kiek praėjusį ketvirtį.

REKLAMA
REKLAMA

Aukščiausias laisvų darbo vietų lygis užfiksuotas viešajame valdyme ir gynyboje; privalomajame socialiniame draudime – 1,4 proc., finansinėje ir draudimo veikloje – 1,3, informacijos ir ryšių veikloje – 1,2 proc. Žemiausias laisvų darbo vietų lygis buvo švietime – 0,2 proc.

Realusis darbo užmokestis per metus sumažėjo

Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis šalies ūkyje (be individualiųjų įmonių) antrąjį šių metų ketvirtį sudarė 2153,6 lito, valstybės ir privačiajame sektoriuose – atitinkamai 2279,7 ir 2077,2 lito.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vidutinis mėnesinis neto darbo užmokestis šalies ūkyje antrąjį 2012 m. ketvirtį sudarė 1673,2 lito, valstybės sektoriuje – 1765,3 lito, privačiajame – 1617,5 lito.

Palyginti su pirmuoju 2012 m. ketvirčiu, vidutinis mėnesinis bruto ir neto darbo užmokestis šalies ūkyje padidėjo 0,7, valstybės sektoriuje – 0,5, o privačiajame – 0,9 proc.

REKLAMA

Realusis darbo užmokestis antrąjį 2012 m. ketvirtį, palyginti su ankstesniuoju, sumažėjo: šalies ūkyje – 0,7, valstybės sektoriuje – 0,9, privačiajame – 0,5 proc.

Darbo užmokesčio padidėjimą antrąjį 2012 m. ketvirtį lėmė didesnė darbų apimtis (apdirbamosios gamybos, statybos ir kitose įmonėse).

REKLAMA

Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis šalies ūkyje ir valstybės sektoriuje antrąjį 2012 m. ketvirtį, palyginti su antruoju 2011 m. ketvirčiu, padidėjo 2,2, privačiajame sektoriuje – 2,4 proc.

Vidutinis mėnesinis neto darbo užmokestis per metus taip pat padidėjo: šalies ūkyje ir valstybės sektoriuje – 2, o privačiajame – 2,3 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Realusis darbo užmokestis per metus sumažėjo: šalies ūkyje ir valstybės sektoriuje – 0,7, privačiajame – 0,4 proc.

Realiojo darbo užmokesčio mažėjimą lėmė sparčiau nei neto darbo užmokestis augusios vartojimo prekių ir paslaugų kainos (2,7 proc.).

Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis šalies ūkyje antrąjį 2012 m. ketvirtį, palyginti su pirmuoju, didėjo beveik visų veiklos rūšių įmonėse, labiausiai elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo (5 proc.), žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo, apdirbamosios gamybos, statybos, didmeninės ir mažmeninės prekybos; variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto (apie 2 proc.), o sumažėjo informacijos ir ryšių (5,3 proc.), viešojo valdymo ir gynybos; privalomojo socialinio draudimo (1,7 proc.) įmonėse.

REKLAMA

Vidutinis darbuotojų skaičius per ketvirtį (antrąjį 2012 m. ketvirtį, palyginti su pirmuoju 2012 m. ketvirčiu) padidėjo: šalies ūkyje – 1,1 proc. (12,2 tūkst.), valstybės sektoriuje – 0,4, o privačiajame – 1,5 proc.

Labiausiai jų skaičius šalies ūkyje padidėjo kasybos ir karjerų eksploatavimo bei žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės veiklų įmonėse (atitinkamai 19,4 ir 9,5 proc.). Per metus vidutinis darbuotojų skaičius šalies ūkyje padidėjo 3,1 proc. (33,1 tūkst.), privačiajame sektoriuje – 5,2 proc., o valstybės sektoriuje sumažėjo 0,6 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų