• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurių prekių kainos Lietuvoje krenta, tačiau jos vis dar yra nemažos ir daug žmonių ieško būdų, kaip sutaupyti: prekybos centruose renkasi pigesnes prekes, atsisako ne pirmo būtinumo prekių arba jas perka tik su nuolaida. Tačiau kiek galima sutaupyti perkant drabužius?

Kai kurių prekių kainos Lietuvoje krenta, tačiau jos vis dar yra nemažos ir daug žmonių ieško būdų, kaip sutaupyti: prekybos centruose renkasi pigesnes prekes, atsisako ne pirmo būtinumo prekių arba jas perka tik su nuolaida. Tačiau kiek galima sutaupyti perkant drabužius?

REKLAMA

Nusprendžiau atlikti eksperimentą: šiek tiek atnaujinti spintą ir įsigyti tris rūbų komplektus: kasdienį – laisvo stiliaus, pasivaikščiojimams ir susitikimams su draugais kavinėje, kiek puošnesnį – tinkantį darbui ir universitetui bei sportinę aprangą apsilankymams sporto klube.

Kadangi nenoriu išlaidauti, rūbų ieškojau fizinėse bei internetinėse dėvėtų rūbų parduotuvėse. Kai kurias analogiškas prekes pavyko rasti originaliose jas parduodančias parduotuvėse ir palyginti kainas.

Štai sąrašas prekių, kurių ieškojau:

  • Kasdienis komplektas: džinsinės kelnės ir megztinis;
  • Komplektas darbui ir universitetui: juodos kelnės ir marškiniai;
  • Sportinis komplektas: sportinės kelnės, džemperis.

Pirmiausia apsilankiau fizinėse dėvėtų rūbų parduotuvėse arčiausiai mano namų. Jose pavyko įsigyti šiltą rožinį megztinį, kuris kainavo 7 eurus, puošnius marškinius už 12 eurų ir juodą „Nike“ džemperį už 25 eurus. Iš viso šios prekės kainavo 44 eurus. 

REKLAMA
REKLAMA

Tokius pačius arba panašius rūbus pavyko rasti ir internetinėse greitosios mados parduotuvėse.

Identiškas rožinis megztinis man būtų kainavęs 15,50 euro, marškiniai – 19,99 euro, o panašus „Nike“ džemperis vienoje internetinėje parduotuvėje kainuoja net 79,90 euro.

REKLAMA

Taigi, už tas pačias prekes būčiau išleidusi 115,39 euro. Sutaupyti jau 71,39 Eur!

Likusių rūbų iš sąrašo ieškojau internetinėje dėvėtų rūbų platformoje, kurioje pirmiausia radau juodas klasikines kelnes už 6,56 euro, džinsines kelnes už 7,65 euro ir sportines tampres už 4,37 euro.

Greitosios mados parduotuvėse tokios kelnės dažniausiai kainuoja po maždaug 20–30 Eur, taigi, pirkdama nedėvėtas kelnes būčiau sumokėjusi bent 60 eurų.

Dvejos dėvėtos kelnės ir vienos tamprės šįkart man kainavo 18,58 euro. Sutaupiau bent 41,42  euro.

REKLAMA
REKLAMA

Taigi, sugrįžkime prie kiekvieno planuoto komplekto ir paskaičiuokime, kiek už viską sumokėjau:

Kasdienis komplektas: džinsinės kelnės už 7,65 euro ir megztinis už 7 eurus. Iš viso 14,65 euro.

Komplektas darbui ir universitetui: juodos kelnės už 6,56 euro ir marškiniai už 12 eurų. Iš viso 18,56 euro.

Sportinis komplektas: sportinės tamprės už 4,37 euro, džemperis už 25 eurus.

Radau viską, ko ieškojau ir pasirinktų prekių bendra suma gavosi 62,58 euro. Preliminariai skaičiuojant, kiek kainuoja naujos tokios pačios ar panašios prekės, būčiau išleidusi apie 175,39 euro. Taigi, pavyko sutaupyti maždaug 112 eurų!

Lietuvoje kainos didesnės, o algos mažesnės

„Eurostat“ duomenimis, pernai Lietuvoje bendras vartotojų kainų lygis siekė 78,5 proc. Europos Sąjungos vidurkio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei maisto ir nealkoholinių gėrimų kainos mūsų šalyje siekė 99 proc., tai tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų – 93,3 proc.

Vis tik drabužių kainos mūsų šalyje jau pernai buvo didesnės už europines ir siekė 102,3 proc. ES vidurkio. Tai yra daugiau nei, pavyzdžiui, Ispanijoje (84,4 proc.), Airijoje (96,7 proc.), Vokietijoje (98,7 proc.) ar Belgijoje (99,7 proc.).

Tuo metu avalynė mūsų parduotuvėse buvo dar brangesnė. Pernai jos kaina mūsų šalyje siekė 105,2 proc. ES vidurkio. Lietuviams avalynė buvo brangesnė nei vokiečiams (99,8 proc.), olandams (94,3 proc.), italams (94,8 proc.) ar ispanams (96,7 proc.).

Ir nors lietuviai už kai kurias prekes moka daugiau nei Vakarų Europos gyventojai, mūsų pajamos toli gražu jų nesiekia.

Pavyzdžiui, jeigu minimalioji mėnesinė alga Lietuvoje yra 840 eurų, tai Vokietijoje – daugiau kaip 2 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

Ir kai Valdžia išmokys gyventojus pramisti iš atliekų konteinerio, va tada Lietuva ir užgyvens. Bus pinigų ir mokesčiams už el.energiją, komunalinius, "ekologinius" kuro akcizus, elektriniams automobiliams, greičiau ne visiems, daugiau gal paspirtukams. Bet bjaurybės pastatė tokius maisto atliekų konteinerius, kad nepasiekt. Ir dar, vadinasi, "gerovės valstybė". Fui, ne gerovė, renkam naujus gelbėtojus, kad konteinerius pakeistų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų