• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Grupė socialdemokratų siūlo įteisinti savivaldybių ekologines investicines vietoves (SEIV), kuriose gyventojai burtųsi į bendruomenes, jiems būtų taikomos mokesčių bei kitos lengvatos, o investicijas į infrastruktūrą kompensuotų valstybė.

Grupė socialdemokratų siūlo įteisinti savivaldybių ekologines investicines vietoves (SEIV), kuriose gyventojai burtųsi į bendruomenes, jiems būtų taikomos mokesčių bei kitos lengvatos, o investicijas į infrastruktūrą kompensuotų valstybė.

REKLAMA

Tokios vietovės turėtų būti nutolusios iki 10 km atstumu nuo ugdymo ir gydymo įstaigų.

Kaip BNS sakė vienas Savivaldybių ekologinių investicinių vietovių pagrindų įstatymo projekto autorių Kęstutis Vilkauskas, taip norima pristabdyti šeimų, ypač jaunų, kraustynes į didmiesčius. 

„Jaunas šeimas ištraukti (iš miestų – BNS) be papildomos motyvacijos sudėtinga. (...) Jeigu nesudėsime visokių lengvatų, neis žmonės į tas (nuo miestų nutolusias – BNS) vietoves“, – BNS teigė parlamentaras.    

REKLAMA
REKLAMA

„Čia kaip LEZ'ams panašiai, tik jie nukreipti į ekonomiką, o čia – į gyvenimo kokybę“,  – pridūrė parlamentaras. 

REKLAMA

Pasak jo, SEIV atvertų savivaldai papildomų galimybių: „Tai galimybė savivaldybėms užpildyti savo erdves, savo tuščius laukus ir nykstančius kaimus.“ 

Parlamentaro teigimu, SEIV galėtų atsirasti „nykstančiose Rūdiškių, Onuškio (Trakų rajone – BNS) seniūnijose“: „Ten daug nenašių žemių“.   

Siekiant, kad SEIV formuotųsi bendruomenės, siūloma, kad jose steigtųsi juridinio asmens statusą turinčios bendrijos, veikiančios panašiai kaip sodininkų bendrijos. Būtų nustatytos sąlygos, kaip tapti tokios SEIV gyventoju, kaip statyti ar rekonstruoti pastatus, gauti lengvatų. 

REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybių taryboms nusprendus įsteigti tokias vietoves, gyventojams būtų suteikiamas žemės sklypas, jis nebūtų apmokestinamas žemės mokesčiu, jose įrengiama visa infrastruktūra – už tai būtų atsakinga savivaldybė, o išlaidas kompensuotų valstybė.

Vietovėje turėtų būti bent 10 didesnių nei 10 arų ploto sklypų, o namai galėtų būti iki 8,5 metro aukščio – tokie leidžiami sodų bendrijose. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak K. Vilkausko, maždaug tokio dydžio vietovėje apsimokėtų įrengti infrastruktūrą.  

Iš pradžių gyventojams būtų suteikiamas sklypas panaudos pagrindais, o po 10 metų būtų galima jį įsigyti. Žmonėms pirmam būstui įsirengti būtų teikiama parama, jie būtų atleidžiami nuo infrastruktūros plėtros įmokų, taikomos kitos mokesčių lengvatos. 

Be K. Vilkausko, pataisas savo parašais parėmė dar 23 socialdemokratai.

REKLAMA
Panaikino poliklinikas,parduotuves ,net autobusus nuėmė...ir stebisi,kad kaimai tuštėja
Nesvaikit, neis jauni žmonės ten, kur nėra medikų, mokyklų ir darželių
O ką tuose kaimuose veikti.Čia ne Filipinai,kur šilta visus metus ir nuo palmės kokosas nukris,ar žuvį kokią pasigaus 4 metų sezonai,reikia rūpintis kuru,rūbais ir tt.Vaikų darželiai panaikinti,med.punktai uždaryti,mokyklos toliausiai. Vyresnio amžiaus žmonės neturi galimybių pasiekti miestelio,į bažnyčią nuvykti ar įvairesnio maisto nusipirkti,nes nuimti autobusai,o patys nebe visi vairuoja.Kaimo parduotuvės užsidaro,o jei ir dirba tai ribotas prekių pasirinkimas ir kainos didesnės. O ir tie namai daug investicijų kainuos,nes juos reikia atsiremontuoti,nors sutinku,kad tikrai yra neblogų kaimukų,kur seniesiems kaimo gyventojams išmirus stovi tušti namai Aišku jie kažkam priklauso,bet tie likę artimieji parduotų jei atsirastų norinčių pirkti.Tik ką ten dirbtų žmonės,nes rajonuose problemos su darbais.O pensininkams irgi turi būti sąlygos.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų