„O dalis išlaidų, ypač susijusios su būsto eksploatavimu, šildymu, yra tikrai europinės. Žmonės sugeba sutilpti, netgi sutaupyti, pakeliauti, pasilinksminti. Pavyzdžiui, indėlių sumos bankuose yra stulbinančios“, – kalbėjo ekonomistė.
Jos teigimu, lietuviai gyvena kiek ant žemesnio laiptelio negu tikri europiečiai, tačiau sugeba atkartoti jų vartojimo įpročius. „Ir automobilius daugelis turi, ir nuosavą būstą, pagal kai kuriuos duomenis gyvename netgi geriau negu kitas europietis. Užsienyje labai daug asmenų nuomojasi būstą, nuosavo neturi, o mes pagal šiuos rodiklius pirmaujame“, – teigė pašnekovė.
Ji priminė, jog senesni duomenys liudijo, kad 97 proc. lietuvių gyvena nuosavame būste. „Tai yra kosmosas. Žinoma, visa tai yra dar nuo masinio privatizavimo laikų, tačiau turime konstatuoti faktą. Pasižiūrėkime, žmonės važinėja nuosavais automobiliais, ne viešuoju transportu. Užsienyje tai jau yra ne standartas, – šypsojosi R. Vainienė. – Viešuoju transportu ten dažnai keliauja jaunimas, o pas mus 25-erių asmuo ima kreditą būstui, turi automobilį. Jeigu įvertintume, kad būstas – ne Paryžiaus centre, o automobilis – ne „Mercedes“, tai gauname labai daug.“
Ekonomistės teigimu, absoliučios daugumos gyventojų pajamos Lietuvoje svyruoja nuo 1000 iki 1500 litų. „Manau, tikrai mokame naudotis pinigais.Tikriausiai išmokome skurdžios praeities pamokas: ir savo daržovių užsiauginame, ir sutaupyti mokame, maisto išmetame mažiau. Lietuviai moka taupyti, – teigė R. Vainienė. – Dėl lietuvaičių esu rami. Kas išgyvens, kas neišgyvens, bet jau lietuvaitis tikrai sugebės išsisukti iš padėties.“