„Jei teismas pasakys, kad Konkurencijos tarybos sprendimas nepagrįstas, natūralu, kad baudos nebus. Teismas taip pat gali sumažinti baudą. Bet jei teismas pripažintų, kad bauda, galbūt ir sumažinta, yra skirta pagrįstai, mūsų supratimu, ta bauda turėtų būti sumokėta į biudžetą. Juo labiau, kad mes kalbame apie įmonę, kuri Europos Sąjungoje turi turto, turi pardavimus pakankamai reikšmingus“, - ketvirtadienį spaudos konferencijoje teigė E.Šatas.
Pasak jo, jei po galutinio teismo sprendimo „Gazprom“ nesutiktų mokėti baudos, procedūros užsitęstų.
„Jei pati įmonė nenorėtų sumokėti baudos, bet ir įsiteisėjus teismo sprendimui, būtų šiek tiek ilgesnė procedūra. Antstolių pagalba, mūsų supratimu, tai yra pilnai įvykdoma“, - kalbėjo E.Šatas.
Pasak jo, „Gazprom“ neretai teismo prašo atidėti posėdžius, o teismas, siekdamas užtikrinti tinkamą teisę į gynybą, dažnai prašymus tenkina.
„Gazprom“ ir Konkurencijos tarybos ginčą dėl 35,7 mln. eurų baudos Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pradės nagrinėti birželio 2 dieną. Trečiadienį VAAT taip pat pradėjo nagrinėti „Gazprom“ prašymą leisti susipažinti su baudos skyrimo aplinkybėmis - sprendimą teismas turėtų paskelbti balandžio 21 dieną.
Bauda Rusijos įmonei skirta po dvejus metus trukusio tyrimo, susijusio su nesėkmingu bendrovės „Lietuvos energijos gamyba“ bandymu pasirašyti su „Gazprom“ dujų mainų sandorį.
Tarybos ekspertai nustatė, kad „Gazprom“ atsisakymas derėtis su „Lietuvos energijos gamyba“ dėl dujų mainų sutarties 2013-2015 metais sudarė kliūtis bendrovei įsigyti pigesnių dujų iš kito tiekėjo ir taip pažeidė Konkurencijos tarybos leidimo 2004 metais „Gazprom“ įsigyti 34 proc. „Lietuvos dujų“ akcijų sąlygas.
Konkurencijos taryba pernai nustatė 9 Konkurencijos, 4 - Reklamos ir 2 - Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymų pažeidimus, už kuriuos skyrė iš viso 63,184 mln. eurų baudų.
Iš 17-os teismams apskųstų sprendimų 9 buvo patvirtinti, trys - panaikinti, dar 3 bylos nutrauktos, o du sprendimai iš dalies pakeisti.