Kainos šokiruoja – už apsaugines kaukes jau prašo ir 50 eurų

Visame pasaulyje koronavirusas sėja baimę ir Lietuva šiuo atveju nėra išimtis. Šalies gyventojai iš vaistinių išpirko medicinines kaukes, dabar jų ieškoma pirkti internetu. Visgi šių kaukių kainos internetinėse parduotuvėse kyla itin sparčiai. Štai pigu.lt dar vakar 20 eurų kainavusių kaukių  kaina išaugo iki 26 eurų. Tiesa – tiek kainavo paskutiniai prekių vienetai, kurie buvo išpirkti.

Medicininių kaukių trūkumas jaučiamas ne tik vaistinėse, bet ir internetinėse parduotuvėse, nepaisant to, kad šių kaukių kaina išaugusi net dešimt kartų. Vakar internetinėje parduotuvėje pigu.lt daugelį nustebino, kad už 10 vienkartinių trijų sluoksnių veido kaukių pakuotė kainavo 19,99 Eur, tačiau šį rytą buvo galima pastebėti, kad šios prekės kaina išaugo iki 25,99 Eur.

Pigu.lt parduotuvės komunikacijos vadovė Raimonda Strazdauskaitė teigia, kad ši kaina buvo užfiksuota sistemoje automatiškai, likus vos keliems prekių vienetams sandėlyje. Šiuo metu parduotuvė kaukių pardavimui nebeturi.

„Šiąnakt klientai nupirko paskutines turėtas medicinines kaukes. Šiuo metu prekės nebeturime. Šiuo metu rinkoje yra didelis kaukių trūkumas“, – sako R. Strazdauskaitė.

Ji pasakoja, kad tiek gamintojai, tiek tiekėjai kasdien kelia kainas ne tik kelis, bet keliasdešimt kartų, todėl ir čia pardavinėjamų kaukių kaina buvo ženkliai didesnė. Dabar, išpardavus visas turimas medicinines kaukes, yra ieškoma kitų tiekėjų.

„Darome viską, kad savo klientams užtikrintume galimybę įsigyti kaukių. Šiuo metu aktyviai ieškome galimų tiekėjų tiek Lietuvoje, tiek už Lietuvos ribų. Kiekiai, dėl kurių deramės, yra riboti ir situacija sudėtinga, nes nutinka, kad pardavėjai tiesiog anuliuoja pateiktus užsakymus. Prognozuoti, kada ir kokia kaina kaukės vėl pasieks mūsų klientus, kol kas būtų sudėtinga“, – pasakoja R. Strazdauskaitė.

Kaukes pardavinėja iš už 50 eurų

Ieškodami apsauginių kaukių žmonės aplanko ne vieną internetinį puslapį. Pavyzdžiui, skelbimų portale skelbiu.lt 50 vienetų trijų sluoksnių medicininių kaukių dėžutės kainos svyruoja nuo 35 iki 50 Eur (nuo 0,7 iki 1 Eur už kaukę), kai tokia pati dėžutė „Gintarinės vaistinės“ puslapyje šiuo metu su akcija kainuoja 1,70 Eur (0,03 Eur už vieną kaukę). Taigi, kainos skiriasi mažiausiai 20 kartų.

REKLAMA

Galima aptikti, kad tokias pačias kaukes lietuviai pardavinėja ir internetinėje pardavimų platformoje ebay.com, tačiau vienos kaukės kaina čia dar didesnė – 3,90 dolerių (apie 3,60 Eur).

Ebay.com populiariausios apsauginės kaukės iš Jungtinės Karalystės (JK). Vienos kaukės kaina – 0,99 svaro (apie 1,20 Eur). Perkant didesnį kiekį, kaukės kainuoja pigiau. Pavyzdžiui, perkant 50 vienetų iš viso sumokėsite 47 svarus (daugmaž 56 Eur). Standartinis pristatymas iš JK į Lietuvą kainuoja dar 7 svarus (daugiau nei 8 Eur). Jei kaukes užsisakytumėte šiandien, jas galimai gautumėte kovo 3 – balandžio 6 d.

Neaišku, kada bus sulaukta kaukių papildymo

Lietuvos vaistinėse skaičiuojami apsauginių kaukių likučiai. Vaistinių atstovai pasakoja, kad jų liko visai nedaug, o kada būtų galima tikėtis papildymo – nėra aišku.

„Skaičiuojame apsauginių kaukių likučius, jų turime visai nedaug ir kol kas iš tiekėjų nesame gavę patvirtinimo, kada tikėtis papildymo. Taip yra dėl bendros padėties pasaulyje, Kinija oficialiai uždariusi rinką ir gamina kaukes tik vidinei rinkai“, – aiškina „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė.

Ji tikina, kad tik gavus kokios nors informacijos ja bus pasidalinta su visuomene. Visgi ji pabrėžia, kad tokio tipo kaukės, kurios pastaruoju metu iššluojamos iš vaistinių, neturi poveikio, kurio tikisi gyventojai.

„Gintarinės vaistinės“ atstovas spaudai Džeraldas Kauneckas taip pat tikina, kad šiuo metu jaučiamas medicininių kaukių trūkumas ir jų  galima įsigyti ne visose „Gintarinės vaistinės“ tinklo vaistinėse.

D. Kauneckas pasakoja, kad susidomėjimas apsauginėmis kaukėmis itin išaugo šią savaitę, tačiau kaina dėl to vaistinėje nekilo.

„Svarbiausia yra kiek įmanoma atrasti per tiekėjus papildomų likučių ir tikrai jų kaina nesikeitė nuo sausio mėnesio“, – tikino atstovas spaudai.

Anot jo, žmonės konsultuojasi su vaistininkais, realiai vertina kaukių poreikį ir funkcionalumą, tačiau svarbiausia – nepanikuoti.

REKLAMA

„Medicininės kaukės paskirtis yra viena – sergančiam neplatinti ligos, neužkrėsti kitų.  Jei žmogus serga peršalimo ligomis, gripu ir turi nuvykti į gydymo įstaigą ir ten laukti vizito, tai jam rekomenduojama užsidėti medicininę kaukę.

Primename, kad kosėjimo ir čiaudėjimo higiena ir kuo dažnesnis rankų plovimas yra  universali apsaugos priemonė“, – pasakoja D. Kauneckas.

Išaugo dezinfekcinio skysčio poreikis

Jausdami kaukių trūkumą gyventojai ieško kitų būdų, kurie padėtų apsisaugoti. Anot „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovės L. Bielskės šiuo metu pastebimas itin didelis susidomėjimas dezinfekciniais skysčiais.

„Jeigu įprastai vaistinėje per dieną klientai įsigydavo po 150 vienetų  dezinfekcinio skysčio, pirmadienį šių priemonių parduota beveik 1300, vakar, vasario 25-ąją, beveik 3000. Šiuo metu vaistinėse jų turime, bet pastebime, kad žmonės pildosi savo namų vaistinėles“, – apie situaciją pasakoja L. Bielskė.

„Gintarinės vaistinės“ vaistininkai teigia, kad siekiant apsisaugoti nuo virusų rekomenduoja pasitaikius kiekvienai progai plauti rankas, vengti liesti veidą darbo dienos metu, keliaujant namo viešu ar asmeniniu transportu, prekybos centruose masinėse žmonių susibūrimo vietose.

Pasak jų svarbus laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo – kosėti, čiaudėti į alkūnę ar nosinę. Apsilankius tualete – papildomai nuplauti ir dezinfekuoti rankas, ypač viešose vietose.


Rašyti komentarą...
F
Faina
2020-02-27 06:58:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Yra dvi rūšys žmonių , vieni bailei o kiti gobsai , spekulentams pats darbų ykarstis o bailiui tai nesvarbu kiek kainuos jis pirks nes toks žmogus nesupranta kad toke kaukė galima pasigaminti ir namuose o sukčiai tik tuo naudojiesi be panikos žmonės pirmiause protaukit logiškai nepasiduokit dezipormacijei elkitės protingai....
Atsakyti
-2

p
p
2020-02-27 07:29:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tai nera institucijos kuri neleistu taip issidirbineti? cia ne viruso reikia bijoti.
Atsakyti
-1

E
Ela
2020-02-27 19:29:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokius biznierius suregistruoti ir paskirti tūkstantines baudas. Tada viskas stotų į vietas
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų