Ką daryti, kad sodas džiugintų ir kitais metais?
* Dabar metas persodinti daugiametes gėles. Persodinę nugenėkite, palikdami virš dirvos 10 cm. Patręškite vasarines gėles, kurios dar ilgai žydės: jurginus, fuksijas, kardelius. Sodinkite pavasarį žydinčių gėlių (tulpių, narcizų, hiacintų, žydrių, krokų, margučių, snieguolių, scylių) svogūnėlius.
* Jei nelyja, laistykite žydinčias gėles. Iki rugpjūčio vidurio gėlyną galima tręšti azoto trąšomis. Vėliau tinka trąšos, kuriose vyrauja fosforas, kalis ir yra mikroelementų.
* Sodinkite rudenį žydėsiančius viržius, chrizantemas, žiles, erikas.
* Jei norite turėti daugiau rododendrų, pasidauginkite jų prilenkdami šakeles. Darykite tai taip: sulenkite jauną šakelę ir stipriai susukite. Tada įkiškite į dirvą ir prispauskite akmeniu. Kitais metais įsišaknijusią šakelę jau bus galima atskirti nuo motininio augalo.
* Rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais pasisodinkite į lengvą dirvą sausoje, saulėtoje vietoje vilkdalgių. Dauginami jie šakniastiebių dalimis, kurios pjaunamos su šaknelėmis ir keliais lapeliais. Sodinama negiliai, kad šakniastiebis būtų virš žemės.
* Nupjaukite lobelijų ir laibenių kerelius – ims formuotis nauji žiediniai pumpurai, kurie žydės iki vėlyvo rudens.
* Išlaužykite jurginų silpnus ir šoninius pagrindinių stiebų ūglius – tada žiedai bus stambesni.
* Rugpjūčio pradžioje pasodinkite sudygusius vėlyvių svogūnus. Jie žydės rugsėjį ir spalį.
* Dauginkite ir persodinkite daugiametes gėles: bijūnus, astilbes, auskarėlius, pentinius, alpinius astrus, šiušeles, melsves, kurpeles, pakalnutes, bruneras, plautes, begonijas, gaures.
* Nuo rugpjūčio vidurio sodinkite įvairius spygliuočius. Laistykite, kol augalai prigis, tačiau nepersistenkite, nes dėl deguonies trūkumo gali pajuoduoti šaknys. Joms žuvus, žus ir augalas.
* Nepamirškite ir kambarinių augalų. Mažiau juos tręškite, kad lėčiau augtų ir pratintųsi prie trumpėjančių dienų.