Jaunoji ūkininkė: įkurti ūkiui vien noro ir pinigų neužtenka

Vis daugiau jaunų žmonių iš miesto keliasi gyventi į kaimą. Čia dažnam iššūkiu tampa darbo paieškos. Vieni darbo mieste nepalieka ir dirba nuotoliniu būdu, kiti įsidarbina aplinkinių rajonų įmonėse, o dar kita dalis jaunų žmonių kuria savo verslus, gana dažnai žemės ūkio srityje – gamina, apdoroja ar perdirba žemės ūkio produktus.

Jauniesiems ūkininkams sukurti ūkį jau ne vienerius metus padeda Europos Sąjungos (ES) parama. Ja pasinaudoję ūkininkai tikina, kad tai puiki galimybė išpildyti savo svajones.

„Paramą jaunųjų ūkininkų įsikūrimui gavau prieš kelerius metus. Užsiimu mėsine gyvulininkyste. Šiuo metu bandoje yra apie 80 angusų veislės galvijų. Jie nereiklūs ir jaukūs. Pastoges ūkyje turiu, tačiau angusai net šaltą žiemą mėgsta būti lauke.

Džiaugiuosi, kad ūkininkauti pradėjau prieš penkerius metus, per šį laikotarpį ūkį išplėčiau. Šiuo metu parduodu paaugintus jaučius, tačiau intensyviai domiuosi galimybėmis imtis nors dalinio perdirbimo, t. y. skerdimo“, – žiniasklaidai yra pasakojusi ūkininkė Aistė Rapalytė.

Vaizdingose apylinkėse, Telšių rajone, šalia Virvytės upės ūkį įkūrusi moteris yra teisininkė, žemės ūkio mokslų nebaigė, tačiau nuo mažų dienų dirbo mamos ūkyje.

„O dabar daug skaitau, daug domiuosi. Jeigu kas nors galvoja, kad ūkininkauti gali bet kas ir imtis to bet kada, labai klysta. Reikia ir žinių, ir atkaklumo, užsispyrimo“, – sakė A. Rapalytė.

Jaunoji ūkininkė paramą gavo pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“.

Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) duomenimis per 2014–2020 metus jaunųjų ūkininkų įsikūrimui buvo skirta beveik 73 mln. Eurų. Per šį laikotarpį buvo pateikta daugiau negu 3 tūkst. jaunųjų ūkininkų paraiškų.

Šiemet buvo patvirtinta daugiau negu tūkstantis paraiškų, kuriose prašoma paramos suma viršija 55 mln. eurų. Išmokėta paramos suma siekia beveik 49 mln. eurų, t. y. tokia paramos lėšų suma jau pasiekė jaunuosius ūkininkus.

ŽŪM specialistai pastebėjo, kad jaunieji ūkininkai dažniausiai planuoja užsiimti mėsine galvijininkyste, pienine galvijininkyste ar auginti javus. Apžvelgiant 2020 m. pateiktas paraiškas, daugiausia 34 proc. planuoja užsiimti gyvulininkyste, 22 proc. – daržininkyste, 12 proc. – augalininkyste, 10 proc. – uogininkyste.

„Tačiau svarbu pastebėti, kad jaunųjų ūkininkų projektuose numatytos labai įvairios veiklos – braškių, šilauogių, česnakų, kopūstų, kitų daržovių, lazdynų auginimas, bitininkystė, elnių auginimas ir kt. Be to, daugelyje projektų kuriamas mišrus ūkis – planuojama vystyti ne vieną žemės ūkio veiklą“, – teigė ŽŪM specialistai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų