Ištyrė prekių ir paslaugų kainas didžiuosiuose miestuose: Vilniuje – ne viskas brangiau

Klaipėdiečiai maisto parduotuvėse randa brangesnius maisto produktus. Vilniuje kišenes tuština paslaugų kainos. Karšto vandens kainos miestuose skiriasi ne centais, o beveik dviem eurais. O pigiausia būtų gyventi Šiauliuose. Tačiau pajamos šiame mieste taip pat atitinkamai mažesnės, skaičiuoja Statistikos departamentas.

Jo specialistai kiekvieną mėnesį skelbia populiariausių produktų vidutines mažmenines kainas. Populiariausių prekių ir paslaugų krepšelį sudaro 111 pozicijų, o bendra vidutinė jo vertė – apie 774 eurus.

Rikiuojant didžiuosius šalies miestus pagal bendrą populiariausių prekių bei paslaugų kainų vidurkį, brangiausia gyventi – Vilniuje. Populiariausių prekių ir paslaugų krepšelio vertė sostinėje siekia 832 eurus. 

Kiti miestai – Kaunas (806 eurus), Klaipėda (715 eurų), Panevėžys (707 eurus) ir Šiauliai (649 eurus).

Nuo vandens iki viešojo transporto bilietų

Tačiau nebūtinai Šiauliuose viskas daug pigiau. Brangiau nei kitų didmiesčių gyventojams šiauliečiams tenka mokėti ir už šaltą vandenį. Šiame mieste kubinis jo metras kainuoja 1,06 euro. Kaune šalto vandens kaina – 0,62 euro už kubinį metrą, uostamiestyje – 0,86 euro. Vilniuje ir Panevėžyje už šaltą vandenį kovą atitinkamai reikėjo mokėti po 0,64 ir 0,68 euro.

Karštas vanduo kovą brangiausiai kainavo klaipėdiečiams. Už kubinį metrą karšto vandens jie mokėjo 5,29 euro, o kauniečiai – 3,63 euro, panevėžiečiai – 4,24 euro.

Klaipėdiečiai daugiau nei kitų šalies didmiesčių gyventojai moka ir už naudojimąsi miesto transportu.

Vienkartinis autobuso bilietas uostamiestyje vidutiniškai kainuoja 1 eurą, Panevėžyje – 0,52, Šiauliuose – 0,60, Kaune – 0,70, sostinėje – 0,78 euro.

Tačiau už kelionę taksi automobiliu daugiausia tektų mokėti Panevėžyje. Kelionė taksi dienos metu iki 5 kilometrų šiame mieste kovą vidutiniškai kainavo apie 4 eurus. Pigiausiai tokį patį atstumą dienos metu taksi galima įveikti Vilniuje – vidutiniškai už 3,34 euro.

REKLAMA

Tačiau sostinės centre – brangiausias automobilių statymas mokamose vietose. Už valandai paliktą automobilį Vilniuje kovą vidutiniškai reikėjo mokėti 1,23 euro, o Panevėžyje ir Šiauliuose – po 0,30 euro.

Vilniuje brangiausios ir automobilių plovyklų paslaugos. Nuplauti mašiną automatinėje plovykloje praėjusį kovą sostinėje vidutiniškai kainavo 9,66 euro. Pigiausia ši paslauga buvo Šiauliuose (7,50 euro).

Vilniečiams brangesnis rūpinimasis savo sveikata

Pavyzdžiui, apsilankymas pas gydytoją kardiologą šalies didmiesčių gyventojams vidutiniškai kainuoja 65,52 euro, o vilniečiams už vizitą pas šį specialistą tenka pakloti 84,44 euro.

Vieno danties plombavimas helio plomba Vilniuje kišenę taip pat patuština labiau nei kituose didžiuosiuose miestuose. Kovą vidutinė šios paslaugos kaina Lietuvoje buvo 52 euro, o Vilniuje – 65,33 euro. Plombuoti dantis pigiausia buvo Šiauliuose (42,90 euro) ir Panevėžyje (44,71 euro).

Nuvykus į Šiaulius galima ir pigiau apsikirpti. Vyrų modelinis kirpimas vidutiniškai čia kainavo 12,80 euro (į kainą įėjo ir galvos plovimas bei šukavimas naudojant plaukų modeliavimo priemones), o Vilniuje – 16,70 euro.

Šiauliuose pigesnės ir grožio procedūros moterims. Šiame mieste vidutinė kirpimo kaina –17,50 euro, o Vilniuje ir Kaune – atitinkamai 23,80 ir 23,40 euro.

Už dienos pietus daugiausia tektų mokėti taip pat Klaipėdoje (vidutiniškai – 5,70 euro), pigiausiai jie kainuotų Panevėžyje – 4,53 euro, o Vilniuje – 4,71 euro.

Gerokai skiriasi ir darbo užmokestis

Už 70 tam tikrų grupių maisto produktų krepšelį daugiausia sumokėtų klaipėdiečiai – apie 168 eurus. Panevėžyje tokių pačių prekių grupių krepšelis kainuotų 166 eurus. O štai Šiauliuose – 156 eurus.

Statistikos departamento Kainų statistikos skyriaus vedėja Virginija Jasionienė atkreipė dėmesį, kad kainos renkamos siekiant apskaičiuoti bendrą vartotojų kainų ir atskirų vartojimo prekių ir paslaugų grupių kainų pokyčius, o ne nustatyti vidutinį jų lygį.

REKLAMA

Miestuose gali skirtis atrenkamų kainoms registruoti paslaugų ir produktų asortimentas. Mažesniuose miestuose gali būti atrenkamos pigesnės tos pačios grupės prekės nei didmiesčiuose. Arba atvirkščiai – nesant konkurencijos tam tikros paslaugų ar prekių kainos tam tikruose miestuose aukštesnės nei kitur.

Žinoma, daug kas priklauso ir nuo gyventojų perkamosios galios. Šalies didmiesčiuose fiksuojamas vidutinis darbo užmokestis labai skiriasi. Sostinėje jis paskutinį praėjusių metų ketvirtį siekė 1674 eurus, Kauno apskrityje – 1534, Klaipėdoje – 1457, Panevėžyje – 1316, Šiauliuose – 1301 eurą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų