„Įstatymai įpareigoja veiklos rezultatus paskelbti nedelsiant, bet ne vėliau nei 24 valandas po to, kai jie tampa žinomi, tačiau panašu, kad „Žemaitijos pieno“ vadovams nusprendus trauktis iš „Nasdaq“ Vilnius biržos, įstatymai neberūpi. Manyčiau, kad investuotojų negerbiančios įmonės vadovus turėtų bausti Lietuvos bankas“, - sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.
Pasak jo, įmomės pusmečio rezultatai parodo, kad įmonei sekasi puikiai, o ketinimas traukti iš biržos – tik A. Pažemecko bandymas priversti smulkiuosius akcininkus pigiai parduoti akcijas.
„Žemaitijos pienas“ rugsėjo 16 dieną akcininkams siūlys balsuoti dėl tarpinių dividendų akcininkams. Prie susirinkimo medžiagos pridėtos liepos 20 dieną pasirašytos finansinės ataskaitos bei rugpjūčio 8 dienos „Grant Thorton Baltic” audito išvados.
„Žemaitijos pieno“ grupė pirmąjį pusmetį uždirbo 3,563 mln. eurų grynojo pelno, arba 2,5 karto daugiau nei tuo pačiu metu pernai (1,42 mln. eurų).
„Gali būti, kad rezultatus buvo bandoma sąmoningai nuslėpti nuo rinkos ir taip manipuliuoti akcijos kaina, nes rugpjūčio 4 dieną „Žemaitijos pieno“ valdyba paskelbė apie ketinimus trauktis iš biržos, už smulkiųjų akcijas siūlant 6 mėnesių vidutinę kainą, kuri yra keletą kartų mažesnė nei tikroji įmonės vertė“, - sakė V. Plunksnis.
„Žemaitijos pieno“ valdyba akcininkams siūlo patvirtinti 1,389 mln. eurų, arba 0,0 3 euro akcijai dividendus.
„Tai būtų gera žinia, bet siūloma kartu išmokėti ir 455 tūkst. eurų tantjemų, kurios atitektų su A. Pažemecku susijusiems valdybos ir stebėtojų tarybos nariams, nes smulkiųjų akcininkų atstovų įmonės valdymo organuose nėra. Bendrovės akcijų grąža per pastarąjį dešimtmetį buvo mažesnė nei indėlių palūkanos, todėl nėra iki galo aišku, už kokius nuopelnus siūloma atsidėkoti tik vienam akcininkui dirbantiems vadovams“, - sakė V. Plunksnis.
Pasak jo, tantjemas išsimokėti skubama, nes nuo 2017 metų jos bus apmokestinamos „Sodros“ mokesčiais.
„Žemaitijos pieno“ kapitalizacija kaina, kurią A. Pažemeckas gali pasiūlyti smulkiesiems akcininkams (0,763 euro už akciją) siekia vos 35,3 mln. eurų. Finansinių skolų neturinti įmonė birželio pabaigoje turėjo 15,1 mln. eurų grynųjų pinigų, jos nuosavas kapitalas sudarė 60,3 mln. eurų, arba po 1,3 euro akcijai.
Investuotojų asociacija kviečia „Žemaitijos pieno“ akcininkus jungtis prie grupės, kuri sieks, kad ji liktų biržoje, o jeigu A. Pažemeckas nuspręstų pasitraukti – sąžiningos akcijų kainos.