Ilgiau atidėti „Sodros“ įmokų mokėjimą nesvarstoma

Lietuvos prekybos įmonių asociacijai prašant „Sodros“ pratęsti atidėtų mokesčių mokėjimą nuo koronaviruso krizės nukentėjusioms įmonėms, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija sako, kad tvarka nesikeis. 

Pasak socialinės apsaugos ir darbo viceministrės Eglės Radišauskienės, keisti dabartinės tvarkos nesvarstoma, nes baigėsi Seimo sesija, be to, „Sodrai“ reikia pinigų mokėti pensijas, nedarbo, ligos ir kitas išmokas.  

„Kol kas negali būti persvarstoma, nes tai yra įstatyminė nuostata, o pavasario sesija yra pasibaigusi. Antras dalykas, tai nėra mokestis „Sodrai“, o įmoka, todėl negalima sakyti, kad VMI taiko tam tikras lengvatas, o „Sodra“ netaiko, nes VMI nemoka išmokų. Jie nemoka išaugusių nedarbo, ligos išmokų, pensijų ir kitų“, – BNS sakė viceministrė.

Asociacijos teigimu, daugelio prekybos įmonių pajamos per trijų mėnesių karantiną smarkiai sumažėjo, todėl apyvartinių lėšų trūksta beveik visiems verslams.

„Mūsų pasiūlymas yra suvienodinti („Sodros“ ir VMI mokesčių atidėjimą – BNS), nes „Sodros“ įmokos sudaro reikšmingą dalį, o kadangi verslai buvo uždaryti ir atsigavimas yra neįvykęs, yra apyvartinių lėšų problema, kadangi pavasario-vasaros kolekcijos nebuvo parduotos“, – BNS sakė asociacijos vadovė Rūta Vainienė. 

Pasak R. Vainienės, labiausiai apyvartinių lėšų trūksta nemaisto prekių pardavėjams. Anot jos, didelė prekybos įmonių dalis yra įtraukta į VMI sudarytą nukentėjusių nuo Covid-19 sąrašą. Iš viso jame yra daugiau nei 50  tūkst. įmonių.

Vyriausybės kovą priimtu sprendimu dabar „Sodra“ neskaičiuoja skolų ir netaiko sankcijų įmonėms, įtrauktoms į krizės paveiktų įmonių sąrašą, – įmokos atidėtos iki rugpjūčio 17 dienos – tai yra du mėnesius po karantino pabaigos. Tuo metu VMI renkamus mokesčius valstybei galima atidėti iki ekstremalios situacijos pabaigos ir dar du mėnesius po jos. Ši situacija kol kas neatšaukta.  

Kovo 16 dieną įvedus karantiną, buvo uždaryta didžioji dalis parduotuvių, išskyrus maisto, vaistines, maistu prekiaujančias turgavietes. 

Nemaisto parduotuves, išskyrus esančias didžiuosiuose prekybos centruose, vėl leista atidaryti po mėnesio – balandžio 15-ąją. Dar po savaitės veiklą atnaujino ir drabužių, avalynės bei kitos nemaisto parduotuvės prekybos centruose.


Rašyti komentarą...
P
Piktas
2020-07-23 17:25:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už sunku sveikatos suzalojima kaip ir nieko, nes jie NESUNKUS?????!!!! o uz tokias vagystes 5metai???!!!!! NESAMONE VISISKA!!!!!
Atsakyti
0

B
Besmegeniai
2020-07-23 17:34:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pažiūrėsim, ką darysit, lai po dviejų mėnesių ims užsilenkinėti verslai, kutie dabar įsūdys paskutines lėįas sodros įmokoms. Po dviejų mėnesių 30-50%verslų ims užsilenkinėti ir nebeturės iš ko mokėti vsdf. Nebeyurėsit iš ko mokėti pendijų, ligos ar kt išmokų. Blogai, kai galva negalvoja, kad "nesirūpinimas sergančia koja" visada baigiasi gangrena ir galūnės amputacija, o galų gale viso organizmo invalidumu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų