socialinės apsaugos ir darbo ministerija

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra vyriausybės institucija, atsakinga už socialinės apsaugos, darbo rinkos, šeimos ir lyčių lygybės politikos kūrimą ir įgyvendinimą. Jos pagrindinės funkcijos apima socialinės paramos ir socialinių paslaugų teikimą pažeidžiamoms visuomenės grupėms, pensijų ir socialinių išmokų sistemos administravimą, darbo teisės aktų laikymosi užtikrinimą ir darbo rinkos reguliavimą. Ministerija taip pat rūpinasi šeimos politikos stiprinimu, skatina lyčių lygybę ir kovoja su diskriminacija. Ji koordinuoja veiklas, skirtas neįgaliųjų integracijai, vaiko teisių apsaugai ir senjorų gerovei.

Navickienė įvardino, kada būtų galima atsiimti pensijai kauptus pinigus: gali prireikti teismo

Neseniai Konstitucinis Teismas pripažino, kad pagrindiniam šalies įstatymui prieštarauja dabartinė tvarka, kai atsiimti pensijų fonduose sukauptų pinigų negalima jokiomis aplinkybėmis, pavyzdžiui, ir mirtinai sergant. Teismas nepasisakė, kokiais atvejais pinigus turėtų būti galima atsiimti, dėl to turės apsispręsti Seimas.

Atnaujintas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pastatas

Sostinės Vivulskio gatvėje vasarį atidarytas iš esmės atnaujintas pastatas, kuriame įsikūrusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Kaip pastebima statybos bendrovės „Naresta“ pranešime, jame įgyvendinti išskirtiniai, Lietuvoje vis dar retai sutinkami pritaikymo žmonėms su negalia sprendimai, o visos rekonstrukcijos metu konsultuotasi su prieinamumo žmonėms su regos negalia ekspertu.
2024-02-20

Gera žinia jaunoms šeimoms: skirs po 20 tūkst. eurų būstui įsigyti

Atsižvelgus į valstybės biudžeto galimybes, šiems metams paramai būstui įsigyti, teikiant subsidijas valstybės iš dalies kompensuojamam būsto kreditui apmokėti, skirta 11,8 mln. eurų. Jaunoms šeimoms finansinei paskatai pirmajam būstui įsigyti skirta 8 mln. eurų, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Gyventojams dalins naujas korteles – su jų pinigais maisto įsigyti bus galima nemokamai

Šiais metais įsigaliojo nauja paramos nepasiturintiems gyventojams teikimo tvarka – vietoje anksčiau dalintų ilgo galiojimo maisto produktų ir higienos prekių paketų, gavę socialines korteles, žmonės patys spręs kokius produktus bei prekes įsigyti pasirinktoje parduotuvėje ar prekybos tinkle.
53 2024-02-12

Monika Navickienė lankėsi Kvėdarnos grupinio gyvenimo namuose: tai dar vienas žingsnis neįgaliųjų savarankiško gyvenimo link

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė penktadienį lankėsi prieš keletą dienų Kvėdarnoje atidarytuose grupinio gyvenimo namuose. Juose įsikūrė 8 gyventojai. „Šių namų atidarymas – tik pradžia. Svarbu, kad juose gyvenantys žmonės gautų individualizuotą pagalbą, atkurtų prarastus savarankiškumo ir socialinius įgūdžius, ir, jei bus poreikis, judėtų toliau – į apsaugotą būstą, atvirą darbo rinką, savanorystę ir pan.“ – sakė ministrė M. Navickienė.
Aktualijos 2024-02-09

Kilus įtarimų dėl Utenos globos namų finansinės veiklos, SADM kreipėsi į prokuratūrą

Kilus įtarimams dėl galimai neskaidrios finansinės veiklos Utenos socialinės globos namuose, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija penktadienį pranešė kreipusis į Panevėžio apygardos prokuratūrą. Anot ministerijos, globos namai ėmėsi vidinio darbo pareigų pažeidimo tyrimo. Taip pat Utenos socialinės globos namuose bus atliekamas ministerijos inicijuotas veiklos ir finansų valdymo vidaus auditas.
Aktualijos 2024-02-02

Monika Navickienė Palangoje ir Klaipėdoje susitiks su socialinių įstaigų atstovais

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė penktadienį lankysis Palangoje ir Klaipėdoje. Kaip pranešė ministerija, Palangoje, Bendruomenės namuose, ministrė susitiks su socialinių įstaigų, žmonių su negalia draugijų, nevyriausybinių organizacijų ir kitų tarnybų darbuotojais, Socialinės rūpybos skyriaus specialistais, jaunimo reikalų koordinatoriumi.

Košmarą išgyvenanti 5 mėnesių kūdikio mama bijo blogiausio, bet prieš tragediją tarnyboms durų neatvėrė

Klaipėdoje ūmios būsenos ištiktam tėvui išmetus pro langą 5 mėnesių kūdikį Kauno klinikų medikai toliau kovoja dėl vaiko gyvybės, o jo mama yra kartu su kūdikiu. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė teigia, kad tarnybos atstovai kasdien bendrauja su moterimi, taip pat aiškinosi, kaip laikosi vyresnis vaikas.  „Mes tikrai bendravome ir šeštadienį, ir sekmadienį, ir vakar. Tikrai žinau, kad krizių komanda vyko teikti pagalbos.

Iš liūno besikapstančiam Mindaugui – išeitis tik viena: „Žmogus mato, kad šūdas gaunasi ir dirba nelegaliai“

Mindaugas nuo narkotinių medžiagų bei alkoholio švarus jau nuo šių metų sausio, bet jo sveikimo procesas buvo labai sudėtingas, nes vyras vis atkrisdavo. Šiuo metu vyras dirba plataus profilio statybininku, bet turi daugiau nei 10 tūkst. eurų skolų, todėl darbuojasi nelegaliai, sąskaitą turi atsidaręs užsienio banke ir jokių skolų nemoka.

SADM: šiemet triskart padaugėjo smurto aukų, kurioms teikiama kompleksinė pagalba

Šiais metais tris kartus daugiau nuo smurto nukentėjusių asmenų kreipėsi specializuotos kompleksinės pagalbos, pirmadienį pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Jos duomenimis, nuo liepos 1-osios iki spalio 2-osios išduoti 5468 apsaugos nuo smurto orderiai, kai pavojų keliantis asmuo 15 parų atskiriamas nuo aukos. Daugiausiai nuo smurto artimoje aplinkoje nukenčia moterys (79,2 proc.), vyrai – mažiau (20,8 proc.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų