Finansų ministrė Ingrida Šimonytė Seimui pristatė naują biudžeto projektą, pagal kurį beveik visos valstybės išlaidos turėtų mažėti 4 proc., o pensijos atkuriamos tik iš dalies. Pasak finansų ministrės, dėl euro zonos skolų krizės kitais metais valstybės BVP augimas neišvengiamai bus mažesnis, sieks apie 2,5 proc., ir pataisytas biudžetas tai įvertina.

„Gali turėti plačiausią pasaulyje krūtinę, bet niekada neuždengsi euro zonos problemų“, - sakė ji. Finansų ministrė akcentavo, kad patikslinti duomenys, rodantys tokią didelę euro zonos krizės įtaką ekonomikos augimui, gauti tik lapkritį, ir neatmetė galimybės, kad esant reikalui bus atliekamos ir tolesnės makroekonominių rodiklių scenarijų korekcijos. Pagrindinis rizikos veiksnys - eksporto rinkų perspektyvos.

I. Šimonytė pabrėžė, kad nuostata, jog biudžeto deficitas negali viršyti 3 proc., nesikeičia.

„Tada jau nesvarbu, ar biudžeto deficitas yra 3,5 proc., ar 3,8 proc., ar 4,5 proc. Bet koks biudžeto deficitas, viršijantis 3 proc., rodo, kad Lietuva nevykdo savo įsipareigojimo panaikinti perviršinį deficitą, ir tai suteiks signalą finansų rinkoms paprašyti Lietuvos už tai susimokėti“ , - teigė ji.

I. Šimonytė nenorėjo svarstyti, kas būtų, jeigu šiemet naujas biudžetas vis dėlto nebūtų priimtas ir kitus metus Lietuva turėtų pradėti su 2011 m. biudžetu. Jos teigimu, pagal pirmines ekonomikos augimo prognozes, tai didelių problemų nesukeltų, bet dabar, prognozes peržiūrėjus, tokiu atveju turbūt tektų skolintis, o galimi skolintojai į faktą, kad Lietuva nesugebėjo priimti 2012 m. biudžeto, nežiūrėtų teigiamai.

REKLAMA

SNORO banko griūtis, pasak ministrės, didelės įtakos BVP augimui nepadarys - jį gali sumažinti 0,1-0,2 proc.

I. Šimonytės teigimu, beveik nemažės išlaidos tik krašto apsaugai. Tik maždaug 2 proc. mažės ir teismų išlaidos.

Ministrė pabrėžė, kad dėl naujų projektų ar programų, siūlytų Seimo narių biudžeto svarstymo metu, turės spręsti patys asignavimų valdytojai, įvertinę tai, kad savas išlaidas teks apkarpyti.


Rašyti komentarą...
j
jonas
2011-12-08 14:53:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
nieko nezinau apie jos krutine, bet kojos gerokai kreivos,
Atsakyti
0

V
Vėtrungė
2011-12-08 15:39:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Perskaičius šį straipsnį man peršasi nuomonė, kad mūsų šalies Vyriausybė, o ypač Finansų ministerija, yra neįgali. Per kitus Seimo rinkimus balsuosiu tik už "tvarkiečius" ir savo giminaičius bei draugus ir pažįstamus paraginsiu, nes Lietuvai tvarka ir teisingumas būtini.
Atsakyti
0

R
Rimas
2011-12-08 15:54:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažkaip nei premjeras, nei seimo pirmininkė nepasiūlo paprasto dalyko - sustabdyti pinigų plovimą pagal viešuosius pirkimus. Pajudinti tą klondaiką.Juk klaiku už kokias kainas perkami automobiliai, tiesiami keliai, kokios vaistų kainos (ypač kompensuojamų). Kokiom kainom perkami kompiuteriai ir visa IT valstybės sektoriuje. Kokios sumos mokamos už visokias marazmines studijas ar studijų galimybes...
Šimonytė deja to pakeisti negali - ji tik vykdytoja. Užsakovai yra politikai, politinės partijos. O dar tiksliau, tie, kurie jas maitina.
Čia ne vieną milijardą galima sutaupyti.
Bet negi kirsi šaką, ant kurios pats sėdi?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų