JAV žurnalas „Fortune Small Business“ pristatė geriausias inovacines smulkiojo verslo idėjas, kurios šiemet taps konkrečiais projektais. Redakcijos manymu, jos padės nedidelėms įmonėms sukurti ir užimti visiškai naujas rinkos nišas.
Pačioje 2007-ųjų pradžioje JAV gėlių rinkoje atsiras naujas žaidėjas – bendrovė „Organic Bouquet“, kuri pasiūlys pirkėjams 2 metrų rožes. Dideli bus ne tik jų stiebai, bet ir patys žiedai – dydžiu jie dvigubai pranoks įprastus. Be to, tokios rožės nuskintos ilgiau išsilaikys (mažiausiai 7 dienas, tuo tarpu įprastos ilgiausiai išsilaiko penkias).
Neįprastos rožės kainuos 250 dolerių už tuziną (į kainą įskaičiuotas ir pristatymas). Bendrovės steigėjas Geraldas Prolmanas įsitikinęs, kad ši naujovė JAV susilauks didelės paklausos – jis jau yra gavęs 1 mln. vertės išankstinių užsakymų. Rožės milžinės, beje, išvestos nenaudojant genų inžinerijos – jos auginamos viename ūkyje Ekvadoro aukštikalnėse. Vienai rožei užauginti reikia maždaug 100 dienų – maždaug 2-3 kartus ilgiau nei paprastai.
Netrukus nusipirkti knygą bus lygiai taip pat paprasta, kaip ir kramtomosios gumos pakelį. Šiemet maždaug 25 pasaulio bibliotekose ir knygynuose pradės veikti pirmieji knygas spausdinantys ir pardavinėjantys automatai. Vieną pirmųjų vasarį įsigis Niujorko viešoji biblioteka.
„Knygų bankomato“ technologiją prieš 6 metus sukūrė vienas duomenų bazių specialistas, o komercinę tokių įrenginių gamybą pradėjo bendrovės „On demand books“ įkūrėjai, žinomi knygų leidėjai Jasonas Epsteinas ir Dane‘as Nelleris.
50 000 dolerių kainuojantis aparatas gali mažiau nei per 7 minutes atspausdinti, įrišti, suklijuoti ir supakuoti 2 kliento pasirinktas norimas knygas. Beje, jų viršeliai bus spalviniai ir laminuoti. Spausdinti knygas galima bet kuria kalba. Tiesa, yra vienas apribojimas – puslapių skaičius neturi viršyti 550, tačiau galima pasirinkti mažesnį šriftą ir atsispausdinti kur kas storesnę knygą. Šiuo metu knygų, kurias gali „pagaminti“ ir parduoti toks „knygų bankomatas“, duomenų bazėje yra beveik 2,5 mln.
Bendrovės „Freedom-2“ įkūrėjas, Harvardo universiteto profesorius dermatologas Roxas Andersonas ketina išspręsti dvi problemas iš karto: tai galimybė pašalinti kažkada padarytą tatuiruotę ir atsisakyti dažnai nekokybiškų dažų, kuriuos naudoja tatuiravimo meistrai.
Jis sukūrė dažus, kuriuos lengvai pasisavina organizmas. „Freedom-2“ salonuose padarytas tatuiruotes galima nesunkiai pašalinti lazeriu. Iš odos paviršiaus šie dažai patenka organizmą, kuriame greitai suskaidomi. Tatuiruotės pašalinimas klientams kainuos 1000 dolerių (atsikratyti tradicinių tatuiruočių kainuoja nuo 5 iki 10 tūkstančių).
Buvęs australų banglentininkas George‘as Tayloras sukūrė įrenginį, kuris vandenyno bangų judėjimą paverčia elektra. Ši technologija 2007 m. padės apšviesti JAV Vakarų pakrantės namus.
Iki 2010 m. Tayloras planuoja pagaminti 100 tonų sveriantį plūdurą, kuris, supdamasis ant vandenyno bangų kelių kilometrų atstumu nuo kranto, galėtų gaminti 500 kW galios elektros energiją. Pasak jo, 40 tarpusavyje sujungtų tokių plūdurų galėtų vartotojams tiekti kur kas pigesnę elektrą, nei dabar gamina anglį ar dujas deginančios elektrinės.
Kanalizacijos filtrai nuotekoms
Dideliuose miestuose, tokiuose kaip Čikaga, upių ir ežerų apsauga nuo užterštų nuotekų kainuoja maždaug po 3 milijardus dolerių kasmet. Tačiau bendrovė „AbTech Industries“ siūlo kur kas pigesnį ir efektyvesnį gamtosaugos sprendimą. Jos sukurta „Smart Sponge“ technologija leidžia absorbuoti į nuotekas patekusius naftos produktus ir toksines medžiagas. Surinktas medžiagas galima perdirbti nekeliant pavojaus aplinkai. „Smart Sponge“ filtrai vidutiniškai gali tarnauti nuo 1 iki 3 metų.
Šiuo metu jau keliolika JAV miestų savo kanalizacijos tinkluose naudoja „Smart Sponge“ filtrus. Naujausia ir patobulinta šios technologijos filtrų versija, kuri pasirodys rinkoje šių metų sausio viduryje, galės susidoroti net su bakterijomis.
Riebalų nusiurbimas per valandą
Nutukimo problema, kurią padeda išspręsti liposukcija (chirurginis riebalų nusiurbimas), į kosmetines klinikas jau atvedė apie 500 tūkstančių pacientų, ir ne tik JAV. Standartinės liposukcijos operacijos susijusius su infekcijų, komplikacijų ir išskirtiniais atvejais net mirties pavojumi. Bendrovė „LipoSonix“ ketina maksimaliai sumažinti tokią riziką: ji siūlo naudoti operacijoms įrenginį, galintį pašalinti riebalinį audinį neprasiskverbus po odą. Įrenginys veikia naudodamas didelio intensyvumo ultragarso energiją, kuri suardo riebalų ląsteles. Visa procedūra trunka ne daugiau nei vieną valandą, po jos tereikia tik savaitės organizmui visiškai atstatyti. Ši technologija bus pradėta bandyti ir naudoti 2007 metais.