• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artimiausiais metais Rusijos ekonomika augs stabiliu tempu. Tokia prognozė pateikta JAV verslo žurnalo "Forbes" straipsnyje.

Artimiausiais metais Rusijos ekonomika augs stabiliu tempu. Tokia prognozė pateikta JAV verslo žurnalo "Forbes" straipsnyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak straipsnio autoriaus Marko Adomanio, nors kai kurios Vakarų žiniasklaidos priemonės, tarp jų ir JAV savaitraštis "Newsweek", komentuoja, kad Rusijos ekonomikos laukia griūtis, šalyje viskas gerai. "Po finansų krizės Rusijos ekonomika nuolat auga 3-4 proc. Tai ne pats aukščiausias pasaulio rodiklis, bet jis didesnis už visų Europos šalių rodiklius", - rašo M. Adomanis. Jis teigia, kad nepaisant daugelio problemų dabartinis Rusijos ekonomikos modelis ateityje turės ir trumpalaikę, ir ilgalaikę perspektyvas.

REKLAMA

"Nemanau, kad Rusija virs ekonomine hegemone, bet visgi panašu, kad jos ekonomika laipsniškai vystysis artimiausius porą metų, o kataklizmo pranašystės yra didelė klaida", - pareiškė apžvalgininkas.

Savo žodžius M. Adomanis remia statistika: naftos kainomis, Rusijos sukauptais valiutų rezervais, biudžeto ir nedarbo duomenimis. "Nepaisant pasaulinės rinkos problemų, naftos kainos liko stabilios. Galbūt Europa niekada nebeatsigaus po patirtų sukrėtimų, bet likusi pasaulio dalis vystysis toliau, todėl kils ir naftos kainos", - rašo M. Adomanis.sukrėtimų, pavyzdžiui, staigaus naftos kainų kritimo, poveikį šaliai". Straipsnyje kalbama ir apie tai, kad Rusijos biudžetas 2012 m. sausio-spalio mėnesiais buvo perteklinis.

M. Adomanis neidealizuoja situacijos Rusijoje: "Rusijos ekonomika susiduria su daugeliu rimtų problemų ir, anksčiau ar vėliau, ją teks rimtai pertvarkyti". Visgi apžvalgininkas mano, kad "matant ekonominius rodiklius po krizės Rusijos ekonomika atrodo pakankamai lanksti, kad susitvarkytų su dabartiniais sunkumais".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų