„Facebook“ dalijosi naudotojų duomenimis su Kinijos telefonų gamintojais

JAV įmonė „Facebook“, valdanti tokio pat pavadinimo socialinį tinklą, patvirtino, jog dalijosi naudotojų duomenimis su keliais Kinijos telefonų gamintojais, įskaitant „Huawei“, kuri Jungtinėse Valstijose įtariama šnipinėjimu Kinijos naudai.

Tarp telefonų gamintojų, kuriems buvo suteikta „kontroliuojama“ prieiga prie „Facebook“ duomenų, taip pat buvo „Lenovo“, „Oppo“ ir TCL, pareiškė už partnerystę su mobiliųjų įtaisų gamintojais atsakingas „Facebook“ viceprezidentas Francisco Varela.

„Kartu su daugeliu kitų JAV technologijų įmonių, „Facebook“ dirbo su šiais bei kitais Kinijos gamintojais, siekdama integruoti paslaugas į šiuos telefonus“, – pažymėjo jis.

F. Varela pabrėžė, jog „integracijos eiga „Facebook“ nuo pat pradžių buvo kontroliuojama“ ir „Facebook“ tvirtino visus aspektus.

„Atsižvelgdami į Kongreso susidomėjimą, norime paaiškinti, kad visa informacija, susijusi su tokia integracija su „Huawei“, buvo saugoma įtaisuose, o ne „Huawei“ serveriuose“, – pažymėjo jis.

Praėjusį savaitgalį JAV leidinys „The New York Times“ pranešė, kad nuo 2007 metų „Facebook“ su mažiausiai 60 įmonių, gaminančių išmaniuosius telefonus ir kitus mobiliuosius įtaisus, sudarė sutartis dėl prieigos prie naudotojų ir jų draugų asmens duomenų.

REKLAMA

„Facebook“ neneigė, kad tokios sutartys yra sudarytos, bet tvirtino, kad visi tokie susitarimai atitinka įmonės taisykles ir valdžios reikalavimus.

Pasak „The New York Times“, prieigą prie duomenų gavo tokios įmonės kaip „Apple“, „Samsung“, „Microsoft“, „Amazon“ ir „BlackBerry“. Kinijos gamintojai nebuvo tiesiogiai paminėti, bet jie šiame pasaulio segmente užima pirmaujančias pozicijas, tad JAV Kongreso nariai padarė išvadą, jog partnerystės santykiai buvo užmegzti ir su jais.

Demokratams atstovaujantis senatorius Markas Warneris (Markas Vorneris) pareiškė, jog tai kelia teisėtų rūpesčių, ir pažymėjo norįs sužinoti, kaip „Facebook“ užtikrino, jog duomenys nebūtų perkeliami į Kinijos serverius.

JAV žiniasklaida suskubo priminti, kad „Facebook“ socialinis tinklas Kinijoje 2009 metais buvo uždraustas, tačiau įmonės įkūrėjas ir vadovas Markas Zuckerbergas (Markas Cukerbergas) dėjo daug pastangų, siekdamas pagerinti santykius su šalies vadovybe ir gauti prieigą prie jos rinkos.

Be kita ko, M. Zuckerbergas mokėsi kinų kalbos, o 2015 metais Kinijos prezidentui Xi Jinpingui siūlė parinkti kinišką vardą jo pirmagimei. Beje, Xi Jinpingas šio pasiūlymo nepriėmė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų