REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Facebook“ atsiprašė už tai, kad baudė vartotojus, pavartojusius Jungtinės Karalystės Sussexo grafystėje esančios regyklos pavadinimą, nes manė, kad taip buvo reiškiama neapykanta.

„Facebook“ atsiprašė už tai, kad baudė vartotojus, pavartojusius Jungtinės Karalystės Sussexo grafystėje esančios regyklos pavadinimą, nes manė, kad taip buvo reiškiama neapykanta.

REKLAMA

„Brighton people“ (liet. „Braitono žmonės“) grupės vartotojai, dar karalienės Viktorijos laikais turistų pamėgtą vietą, vadina „Devil‘s Dyke“ (liet. „Velnio užtvanka“). Be to, angliškas žodis „dyke“ gali būti vartojamas ir kaip užgauli, niekinanti žodžio „lesbietė“ forma.

Bet grupės nariams šnekant apie šį gamtos paminklą, kurio vardu yra pavadinti keliai, barai, restoranai ir parkai, „Facebook“ pagrasino, kad toliau vartojant jo pavadinimą, žmonių paskyros bus užblokuotos. Vartotojai taip pat gavo pranešimus, kuriuose teigiama, kad jie vartoja neapykantą kurstančią kalbą.

Vienas grupės narys pasakoja, kad jo paskyra 48 valandas buvo užblokuota, nes jis įkėlė nuotrauką, kurioje matomas autobusas su nurodyta kryptimi – „Devil‘s Dyke“.

REKLAMA
REKLAMA

„Gavau žinutę, kurioje parašyta, kad mano įrašas buvo pažymėtas kaip „kurstantis neapykantą“, ir todėl buvo ištrintas.“

„Kadangi tokį nusižengimą padariau antrą kartą, laimėjau pagrindinį prizą – 48 valandas negalėjau naudotis socialiniu tinklu. Man buvo duota galimybė paspausti mygtuką, jeigu man atrodo, kad įvyko klaida. Paspaudžiau jį, tačiau po 10 minučių gavau žinutę, kad pirminis sprendimas nebuvo atšauktas.“

REKLAMA

„Neturėjau galimybės jiems paaiškinti konteksto, kuriame pavartojau šį žodį“, – pasakojo vyras.

Grupės administratorius pridėjo: „Tik noriu pasakyti, kad „Facebook“ pranešė grupės administratoriui, kad įrašas turi būti pašalintas, nes nurodytas Braitone esantis adresas yra žeidžiantis.“

„Kelias vadinamas „D..e Road“. Leisiu jūsų vaizduotei suprasti, koks šio kelio pavadinimas. Jeigu šį pavadinimą parašyčiau, pažeisčiau taisykles.“

Socialinių tinklų milžinas, po to kai nesugebėjo suvaldyti tinkle plintančio ekstremizmo ir neapykantos skatinimo, turėjo imtis rimtų priemonių.

REKLAMA
REKLAMA

Paprastai „Facebook“ naudoja automatinį algoritmą, kuris ir nusprendžia, ar tam tikri pavartoti žodžiai yra įžeidūs. Tai sukelia daug sumaišties, ypač kai žodžiai turi dvigubą reikšmę.

„Facebook“ atstovas sakė: „Mes aiškiai suklydome ir atsiprašome vartotojų, kurių įrašai buvo ištrinti. Mes gilinamės į tai, kas įvyko ir imsimės veiksmų klaidai ištaisyti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų