Veryga Kepenio pasiūlymais grūdintis siaučiant Covid-19 nesužavėtas: „Aš Dainiui ne kartą esu sakęs"

Seimo narys Dainius Kepenis viešai propaguoja sveiką gyvenseną ir grūdinimąsi. Praėjusį antradienį jis savo „Facebook“ paskyroje paskelbė kvietimą žmonėms kreiptis į jį, jei jaučia prievartą skiepytis vakcina nuo Covid-19. Frakcijos kolega, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga atsargiai vertina D. Kepenio siūlymus grūdintis ir jai nesižavi.

D. Kepenis savo paskyroje „Facebook“ cituoja Lietuvos civilinį kodeksą, o tiksliau fizinio asmens neliečiamumą ginantį punktą. Politikas tikina, kad pasitaiko atvejų, kai medikai yra verčiami skiepytis ir skatina tokius žmones rašyti jam.

Veryga: prievolės dirbti darbą nėra

Portalo tv3.lt pakalbintas buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad neteko girdėti apie tokį spaudimą ir tikina, kad Lietuvoje privalomo skiepijimo nuo Covid-19 nėra.

„Aišku, atsiranda žmonių, kurie nenori skiepytis. Lietuvoje tokio privalomo skiepijimo nėra ir kiekvienas yra laisvas pasirinkti, ar nori skiepytis ar ne. Vakcina gali būti tam tikrais atvejais būtinas reikalavimas, norint dirbti tam tikrą darbą. Pavyzdžiui, infekcinių ligų skyriuje. Bet aš abejoju, kad kažkas, kas dirba infekcinių ligų skyriuje, skųsis dėl vakcinacijos. Šitie žmonės geriau nei kas kitas žino, ką reiškia šita infekcija, ir ką reiškia ja susirgti“, – komentuoja A. Veryga.

Medicinos išsilavinimą turintis politikas taip pat argumentuoja, kad nenorintieji skiepytis gali pasirinkti ir kitokią darbo sritį, kuri nereikalauja vakcinos:

„Kartais žmonės gali būti supainioti, kam ta vakcina reikalinga darbe, tada reikėtų, kad darbdavys tai paaiškintų. Žmogus yra laisvas pasirinkti darbą, jei jis negali dėl vienų ar kitų priežasčių susitaikyti morališkai su tuo, kad reikia pasiskiepyti.

Prievolės dirbti kažkokį darbą nėra. Galima dirbti nuotoliniu būdu, dirbti korepetitoriumi per kompiuterį, jei netinka vakcinacija ir darbas kontaktiniu būdu mokykloje.“

Painiojami imunitetai

D. Kepenis dažnai pasakoja apie grūdinimosi naudą, savo socialinio tinklo paskyroje dalinasi kvietimais į grupes, buriančias „ruonius“ (žmonės, kurie maudosi lediniame vandenyje,– aut. past.). Taip pat planuoja artimiausiu metu surengti diskusiją apie natūralų imunitetą.

REKLAMA

A. Veryga tikina ne kartą pasakojęs kolegai apie specifinį bei nespecifinį imunitetus ir tai, kad vien tik grūdinimasis nuo Covid-19 apsaugoti negali.

„Aš Dainiui ne kartą esu sakęs, bet aišku jis yra laisvas žmogus, jo reikalas apsispręst. Kartais yra painiojami skirtingi dalykai – specifinis ir nespecifinis imunitetas. Nespecifinį imunitetą mes galime užgrūdinti, pastiprint įvairiomis priemonėmis. Kolega Dainius tą, tikrai žinau, daro, aš jį vis sutinku į Seimo bendrabutį parbėgantį. Jis tikrai daug fiziškai juda ir yra sveikas, užsigrūdinęs žmogus, bet ar mes darome prielaidą, kad dabar per dvi savaites visą Lietuvą užgrūdinsim?

Vakcina sukuria specifinį imunitetą, būtent šitai ligai. Nereikia šių dviejų imunitetų priešinti tarpusavyje“, – aiškina A. Veryga.

Politikas tikisi, kad ir planuojama diskusija nesieks parodyti natūralaus imuniteto kaip alternatyvos, o pats buvęs sveikatos apsaugos ministras tikina, nebijo pasiskiepyti:

„Be abejo skiepysiuosi, nebijau nei čipų, apie kuriuos šneka sąmokslo teorijos. Beje, čipą su malonumu ir įsisiūčiau, jeigu tik tai leistų be raktelių mašiną valdyt ar telefoną (juokiasi).


Rašyti komentarą...
K
KEPENIUI
2021-01-28 14:30:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas tam Kepeniui duoda tribūna trimituoti????? Lai pats nesiskiepija, tegul nebalamutija kitų.
Atsakyti
-13

P
Pranas.
2021-01-28 15:00:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Blia tai kam jie sau atlygynimus keliasi.Sveikai gyvensenai daug nereikia.
Atsakyti
0

t
tony shopin
2021-01-28 14:40:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sutinku su Veryga, bet kur paties pawiaiusio nuomonė? Klausimas O ką mano buvusi paties pačiausiojo pavaduotoja...
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų