Antanina sirgo koronavirusu kone mėnesį: „O, Dieve, buvo žiauru"

Į Sveikatos apsaugos ministeriją plaukia dešimtys žmonių skundų dėl užsikrėtimų koronavirusu gydymo įstaigose ir artimųjų netekčių. Žmonės reikalauja atlyginti žalą ir išmokėti kompensacijas, o gyventojų skundus jau nagrinėja žalos nustatymo komisija.

Sunkia ar vidutine koronaviruso forma persirgę žmonės ieško galimybių reabilituotis po COVID, tačiau gauti sanatorinį gydymą ne taip jau paprasta. 

Septyniasdešimt dvejų metų Antanina Vrubliauskienė su koronavirusu kovojo kone mėnesį. Moteris gulėjo ir reanimacijoje, mat ne vieną parą temperatūra kilo iki 40 laipsnių. Antanina iki šiol jaučiasi labai silpnai ir sako, kad po tokios sunkios koronaviruso formos jai būtų pagelbėjusi reabilitacija – fiziniai pratimai ar net deguonies terapija.

„O, Dieve, buvo žiauru, parvežė mane namo, buvo žiauru. Jėgų praktiškai judėti nebuvo, be proto pylė prakaitas. Be proto buvo silpna, galva svaigo, nesupratau, ko griebtis, kaip griebtis. Visas mėnuo buvo kova už būvį, ar šiandien atsikelsiu, ar šiandien paeisiu“, – pasakoja moteris. 

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Artimųjų netekę užvertė SAM skundais dėl užsikrėtimų ligoninėse, mirčių ir nesuteiktų paslaugų

Neseniai koronavirusu sirgo ir gretutinių ligų turintis Antaninos brolis. Vyras buvo patekęs į ligoninę. Moteris sako susitaikiusi su likimu, artimojo netektimi ir teisybės nebeieškanti.

Tiesa, nuo pandemijos pradžios į Sveikatos apsaugos ministeriją jau suplaukė dešimtys žmonių skundų. Pacientų sveikatai padarytos žalos komisija sulaukė prašymų atlyginti žalą dėl artimųjų mirčių, kurie koronavirusu užsikrėtė gydymo įstaigose. Pernai gauti 23 skundai, šiemet – 4. Skundus nagrinėja žalos nustatymo komisija. 

Prašo reabilitacijos

O šeimos gydytojai sulaukia gyventojų prašymų, kad šie persirgę koronavirusu galėtų gauti reabilitaciją. Tiesa, tai padaryti, pasak medikų, nėra paprasta, mat valstybė kompensuoja reabilitaciją tik esant tam tikroms komplikacijoms po koronaviruso.

„Tai galėtų būti komplikuotos plaučių ligos, po plaučių uždegimo, obstrukcinio bronchito. Pagal šituos ligos kodus persirgus covidu mes galėtume išsiųsti į ambulatorinę reabilitaciją iš poliklinikos“, – sako Reabilitacijos skyriaus vedėja Audronė Rimeikienė.

REKLAMA

Šeimos gydytojai tikina, kad Covid-19 ligą reiktų įtraukti į valstybės apmokamų reabilitacijų sąrašą. Tuomet medicininę reabilitaciją galėtų gauti daugiau žmonių, kurie jaučia liekamuosius reiškinius – dusulį, nuovargį, kūno skausmus, neurologinius sutrikimus. Valstybinė ligonių kasa aiškina, kad reabilitacija skirta ne ligai gydyti, o tam tikroms komplikacijoms.

„Jos skirtos jau po ligos ūmaus periodo gydymui. Tai ir pati diagnozė nėra įtraukta į reabilitacijos sąrašą. Įtrauktos jau jų komplikacijos, COVID-19 pasekmės“, – teigia Valstybinės ligonių kasos vyriausioji specialistė Aira Mečėjienė. 

Sveikatos apsaugos ministerija kreipėsi į ligonines prašydama, kad šios pateiktų indikacijas, kada žmonėms, persirgusiems koronavirusu, reikalinga reabilitacija. Tiesa, ministerija COVID-19 ligos įtraukti į apmokamų reabilitacijų sąrašą kol kas nesvarsto.

„Į tą sąrašą kol kas įtraukti nesvarstoma, bet yra kitas, bet yra kitas aprašas, kuris reglamentuoja koronaviruso ligos gydymą ir diagnostiką“, – aiškina Slaugos skyriaus vyriausioji specialistė Elita Radkevič.

O šalies sanatorijos jau pasiruošusios priimti koronavirusu persirgusius pacientus. Tiesa, kai kurie jų net ir už savo pinigus negali patekti į sanatorijas, mat žmonėms dėl karantino ribojamas įvažiavimas į kitą savivaldybę.

„Eglės“ sanatorija Druskininkuose jau kuris laikas laukia koronavirusu persirgusių žmonių, kuriems taiko kompleksinį gydymą. Jiems siūloma kizeniterapija, gydomoji vonia, masažai fizioterapijos procedūros.

„Pažeidžiama ne vien tiktai plaučių sistema, bet dauguma organų. Dažniau žmonės serga ir neurologiniais susirgimais, širdies kraujagyslių susirgimais, o tai yra labai stipriai susiję su kraujotaka. O reabilitacijos tikslas – kuo geresnė kraujotaka ir organizmo įsotinimas deguonimi“, – sako „Eglės sanatorijos“ direktorius medicinai Arvydas Balčius.

Pasak specialistų, koronavirusu persirgę asmenys greičiau pavargsta, patiria dusulį, širdies permušimus, tachikardiją, juos vargina galvos skausmai, svaigimas, pasitaiko net panikos atakų.  O tokie liekamieji reiškiniai varginti žmogų gali net iki pusės metų.


Rašyti komentarą...
M
Mastantis
2021-01-28 13:36:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai būtų gerai jai būtų kokia pagalba persirgusiems ne visi gali eiti į darbą ,nes kiti sunkiai perserga ir viruso nenustato , bet żmonės saugoja ir kitus užsidarydami namuose ,o persirgę nebeturi sveikatos pavargę,o dar lyg oro pastovei trūktų ,ir nuovargis .
Atsakyti
-2

f
fui
2021-01-28 13:53:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
kai zmones rimta liga susiduria pirma karta gyvenime, tai jiems atrodo tikras pragaras ir katastrofa, bet pernesa, pergyvena ir tiek ziniu, bet dazniausiai dejuoja tie, kurie niekad nesirge onkologija rimta, kuri tesiasi kai kam metu metais, zmones kojomis nuo gydymo neremia, vaiksto su vamzdeliais, portais ir kt. baisybemis, o cia va persirgo sunkiai korona, bet persirgo, ane?kokia tragedija iskart, kaip sureiksminama, kodel kitos ligos nebesureiksminamos, ka? nes visi tie, kurie isties sunkiai tebeserga tyli, o ne afisuojasi, dieve dieve, kaip ziauru, nustokit gasdinti ir ziuret is vienos varpines.
Atsakyti
-5

B
Birutė
2021-01-28 14:05:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rebilitacija priklausyti metuose viena kartą net profilaktiškai turėtų kiekvienam žmogui, kad jis būtų sveikesnis darbingesnis, o dabar mes nesitikime nes konservatoriai nedirba mums, jiems tik uždayti mus ir vaistu realizuoti, mokesčius uždėti ir tokia mūsų gerovė- ačiū konservatoriams!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų